Kiedy GIMP 2.8 w repozytorium?

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
nacoipoco
Posty: 21
Rejestracja: 15 lipca 2011, 12:41
Lokalizacja: Północna Kraina Chłodu i Wilgoci

Kiedy GIMP 2.8 w repozytorium?

Post autor: nacoipoco »

Witam.
C
hciałbym zadać jedno proste pytanie osobom bardziej ode mnie zorientowanym w kwestii działania debianowych repozytoriów.

Kiedy w repozytorium testowej wersji Debiana będzie dostępna najnowsza wersja, a więc ta oznaczona numerem 2.8, programu GIMP?

Pytam, bo samodzielna kompilacja ze źródeł to w tym przypadku zadanie przewyższające moje umiejętności. Z ciekawości zajrzałem na stronę z pakietami dla wersji niestabilnej i tam też jeszcze najnowszego GIMP-a brak.

Pozdrawiam,
A.
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

Niestety (albo stety) Debian ma to do siebie że nie zobaczysz najnowszych wersji programów.
Najnowsze wersje muszą odbyć długą drogę zanim trafią do repozytorium Debiana.
Dzięki temu Debian słynie ze swojej stabilności.
W tym przypadku trzeba kompilować ze źródeł lub użyć repozytorium eksperymentalnego.

http://packages.debian.org/experimental/graphics/
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Też czekam. Spróbowałem go pod windowsem i chodzi fajnie :)
Awatar użytkownika
grucha
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 września 2007, 01:04
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: grucha »

W sidzie już jest. Szczerze powiedziawszy trochę dziwnie się z niego korzysta. Nie tyle z powodu interfejsu, co zmian w funkcjonalności (eksport zamiast zapisu). Nie wiem czy to nowość w 2.8, ale wcześniej tego nie zauważyłem, że przeciągając obraz z folderu nad okno dodany zostanie jako nowa warstwa. Trzeba przeciągnąć nad przybornik żeby dodać jako nowy obraz (nad listą zakładek niestety nie działa). Fajna byłaby jeszcze opcja ukrywania doków do ikonek (jak w PS) i blokowania doków (żeby sobie czegoś przypadkiem nie zamknąć). Po tylu latach przywykłem do wielu okienek i nie wiem czy w ogóle się przekonam do tego nowego interfejsu.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A ja 2.6 przerobiłem tak, że mam wszystko w 2 oknach...
Obrazek


W sumie w 2.8 też możliwość używania starego wyglądu jest.
No to za 2-3 tyg może będzie już w wheezym. Może...
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Po 10 dniach powinien się znaleźć w repozytorium wersji testowej, czyli jakby nie patrząc jutro.
ODPOWIEDZ