Szukam centralnego narz

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

Pół żartem, pół serio :) Jasne, że rozumiem. Nie oponuje za Bacula ale używam tego od wielu lat i nie zdarzyło się, żebym nie mógł wyrzeźbić takiej funkcjonalności, której potrzebuje.
W pakiecie Webmin jest jeszcze jakieś GUI do Baculi. Nie widziałem ale może przetestuj, nóż - widelec okaże się w porządku.
Awatar użytkownika
timor
Beginner
Posty: 111
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 23:40

Post autor: timor »

Webmin to jedno ale co ja użytkownikom dam?
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

Webmin to jedno ale co ja użytkownikom dam?
Mógłbyś rozwinąć tę wypowiedź? Co chcesz, żeby mieli?
Awatar użytkownika
timor
Beginner
Posty: 111
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 23:40

Post autor: timor »

Możliwość samodzielnego przeglądania i odzyskiwania plików z kopii zapasowych. Bo o ile pamiętam moje ostatnie zabawy z baculą to tam jakiś klient pozwalający na monitorowanie jest ale to admin musiał pchnąć odzyskiwanie.
Awatar użytkownika
markossx
Beginner
Posty: 489
Rejestracja: 26 maja 2007, 16:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: markossx »

No tak. Webmin to nie najlepszy pomysł jednak bo tam raczej tylko konfiguracja. Jeśli Bacula-GUI nie spełnia oczekiwań to raczej trudno będzie coś znaleźć moim zdaniem, ale życzę powodzenia :)
piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Centralne rozwiązanie to to nie jest ale być może wystarczy.
Jeśli systemy to windows 7 to możesz wykorzystać wbudowany w windows mechanizm robienia kopi zapasowych:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind ... nd-restore
Jeśli końcówki to XP możesz postawić serwer samby każdemu użytkownikowi tworzysz katalog domowy na końcówkach wrzucasz skrypt który zamapuje ci udział i przekopiuje do niego potrzebne dane np do podkatalogu którego nazwa składa się z daty.
W razie potrzeby odzyskania użytkownik wchodzi sobie w udział i sięga do katalogu odpowiadającemu określonej dacie i po sprawie.
Minus taki że to użytkownik musi pamiętać o odpaleniu skryptu.
grzesiekp
Posty: 15
Rejestracja: 06 listopada 2009, 22:07

Post autor: grzesiekp »

piroaa: dlaczego musi pamiętać o wykonaniu skryptu? W Zasadach grupy można ustawić przy logowaniu/wylogowaniu LUB w harmonogramie zadań.
Awatar użytkownika
timor
Beginner
Posty: 111
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 23:40

Post autor: timor »

Każda metoda w której to użytkownik musi zainicjować wykonanie [n]kopii zapasowej[/b] oznacza, że tylko 20% osób korzystających z tego systemu będzie miało jakiekolwiek kopie. Pozostałe 80% będzie miało do nas pretensje, że ich nie mają choć sami powinno o to dbać.

Kopie zapasowe podpinane przy logowaniu/wylogowywaniu to zawsze zły pomysł bo jak się znajdzie ktoś kto ma 30GB na pulpicie to będzie czekać 15 minut aż mu się kopia zapasowa wykona (a w przypadku wylogowywania - zresetuje komputer i wyłączy listwę zasilającą bo chce iść JUŻ do domu). Inna sprawa, że przy takim systemie gdy do pracy przyjdzie 200 osób i każda z nich się zaloguje to zrobią DOS-a na serwer z kopiami zapasowymi.

To całkiem dobre pomysły - ale dobrze działają tylko w małej skali.

Podobny efekt można uzyskać stosując profile mobilne lub przekierowane foldery (nie pamiętam jak to się po Windowsowemu nazywa) synchronizowane z serwerem przy logowaniu/wylogowywaniu ale trzeba mieć bardzo mocny sprzęt z powodów jak wyżej.
piroaa
Beginner
Posty: 324
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 14:46

Post autor: piroaa »

Witam.
Temat trochę stary ale ostatnio wpadło mi w ręce coś takiego : http://backuppc.sourceforge.net/info.html i od razu przypomniał mi się ten wątek, jeśli autor już coś znalazł to być może się to komuś innemu przyda.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
timor
Beginner
Posty: 111
Rejestracja: 18 sierpnia 2009, 23:40

Post autor: timor »

Napisałem o tym programie w moim pierwszym poście, napisałem też dlaczego mi nie odpowiada.
ODPOWIEDZ