Plusy i minusy aplikacji służących to wirtualizowania systemów operacyjnych

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

&quot pisze:To nie są plusy i minusy wirtualnych maszyn, a plusy i minusy aplikacji służących to wirtualizowania systemów
Poprawione.
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

Redhead pisze: - lepsze 3D, może jakiś OpenGL czy coś.
http://www.youtube.com/watch?v=us-pktP-Q_g

Gdzieś była prezentacja jak ktoś uruchamiał na procesorze i7 kilka maszyn wirtualnych z crysisem jednocześnie w każdej z nich.

+ Hypervisor firmy VMware jest darmowy i używany w korporacjach międzynarodowych.
+ VMware prowadzi kompletne rozwiązanie służące do archiwizacji danych.
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: zomer »

Ja bym chętnie poczytał o wrażeniach z używania Xena. Odnośnie Vmware to widzę jeden potworny minus. Dzieli obraz na części 2GB, usunięcie jednej z nich, nawet starej części uniemożliwia uruchomienie Windowsa. Krusader tak ma, że zamiast do kosza, to usuwa plik całkowicie. Boleśnie się o tym przekonałem ostatnio. I tak używam Vmware z uwagi na szybciej działającego AutoCcada oraz SketcUpa.
Tak przy okazji, czy warto zwiększać moc karty graficznej? Czy też problem leży po stronie ograniczeń samego oprogramowania? Mam na myśli płynność działania aplikacji graficznych.
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

Dzielenie dysków na pliki po 2 GB to tylko opcja VMware. Nie musisz tego robić. To ustawienie jest domyślne przy tworzeniu maszyny wirtualnej, ale można dać wszystko do jednego pliku (lepsza wydajność).
Majsterkowicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2013, 19:54
Lokalizacja: Niechcice

Post autor: Majsterkowicz »

Virtualbox - na "Wheezy" nie dział karta WIFI od Intela (N 2230), walczyłem jakiś i poddałem się, karta widoczna, ale zachowuje się jak wyłączona, mega dziwne, ale na VMware ten problem nie występuje, wszystko działa poprawnie.
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

Mi się jeszcze nie udało zainstalować Wheezy na VMware Workstation 9. Przy próbie wykrycia sprzętu, karty sieciowej, dysków itd., instalacja się zatrzymuje.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Odświeżając nieco temat. Od niedawna bawię się qemu (kvm). Wydawałoby się same wady bo:
- trudności z ustawieniem zasobów współdzielonych z hostem, zwłaszcza gdy gość to Windows (najszybciej poratować się się połączeniem sftp do hosta).
- emuluje w większości staaary sprzęt, zwłaszcza karty dźwiękowe takie które już nie są instalowalne w nowszych systemach (np. windows 7/8 x64), chociaż chyba od 1.4 jest już karta hda intel kóra działa
- trudności z ustawieniem sieci, po to aby np ustawić bridged networking, trzeba samemu konfigurować mostek w hoście. Niby nic, ale jednak kłopot, virtualbox albo vmware same to robią i dodają swoje interfejsy sieciowe, użytkownik nic nie musi robić więcej
- tylko konsolowy interfejs, chociaż są jednak niezłe nakładki jak aqemu czy virt-manager
- brak akceleracji 3d

Ale okazało się, że gdy zainstalowałem windows 8.1 x64 to u mnie działa wydajniej niż pod Vmware playerem (najnowszym). Dodatkowo nie do pogardzenia możliwość emulacji różnych architektur procesora (np arm), tego nie potrafi ani virtualbox, ani vmware. Nie ma także możliwości, aby wystąpił jakikolwiek problem z kompilacją modułu jądra, jak to ma miejsce czasami (rzadko) z virtualboksem i praktycznie zawsze z vmware (świeży kernel = kłopoty).
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

To ja tylko dodam, że już Wheezy działa na Workstation 9 oraz 10.
ODPOWIEDZ