Program do czytania tekstu pod Debianem

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Program do czytania tekstu pod Debianem

Post autor: agavoides »

Zainstalowałem przyjacielowi Debiana 6. Jest tylko pewien kłopot ze względu na słaby wzrok, na Windowsie korzystał z programu czytającego, zdaje się Iwona, czy jakoś tak.
Korzysta ktoś z podobnego programu pod Debianem? Nic nie mogę znaleźć darmowego, tylko płatne. Jeżeli ktoś zna to proszę o wskazówkę. No masz zaraz po napisaniu znalazłem "Milenę" ktoś może używa?
Jurek
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Podglądajac sasiadow znalazlem takie cos. (Z ciekawości sam odpaliłem tam wspomniany espeak)

http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?t=128480#wrap
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Program espeak dał się bez trudu zainstalować. Obsługa prosta, czytanie zrozumiałe tyle że głos robota raczej. Okazuje się, że do zainstalowania mileny trzeba dużo dodatkowych pakietów dociągnąć.
Po zainstalowaniu espeak, zacząłem się przysłuchiwać dyskusji mojej żony i córki. Wpisując odpowiedni tekst spowodowałem, że komputer się aktywnie do dyskusji zaczął wtrącać. Ja tylko wzruszałem ramionami i trwało to dobre kilka minut zanim zaskoczyły, że sobie w kulki gram.
Szkoda, że nie mogliście zobaczyć ich min. Zabawę mam do dziś, jak sobie tylko przypomnę.
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Post autor: saturno »

Może >> to << cię zainteresuje.
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Dziękuję za odnośnik. Wygląda, że tak prowadzony za rączkę to i ja sobie poradzę. Martwi mnie trochę tylko, że całość jest pod Ubuntu przygotowana, a ja już Debiana na dysku u Antoniego zapisałem. Na szczęście nic tam ważnego nie ma więc mogę sobie śmiało poćwiczyć bez obaw
Jeszcze raz dziękuję, dam znać, czy program Milena się koledze nadał.
Jurek
ODPOWIEDZ