[+] Tajemniczy konfig conky

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
darkmanek
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:32
Lokalizacja: wawa

[+] Tajemniczy konfig conky

Post autor: darkmanek »

Witam!
Znalazłem ciekawą konfigurację conky, a dokładniej graficznych wykresów użycia procesora i sieci.
Zrzut tego conkyego można zobaczyć TUTAJ. Niestety posiadacz tego pięknego (jak dla mnie) rozwiązania już tej konfiguracji nie posiada i nie pamięta w jaki sposób ten efekt uzyskał.
Szukałem w dokumentacji, znalazłem nawet wykresy eliptyczne, ale za nic nie mogę znaleźć, jak uzyskać tą siatkę na wykresie.
Stąd prośba o pomoc, który parametr/zmienna za to odpowiada.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Conky o ile pamiętam nie miał takiej opcji w wykresach (być może conky2 cos takiego ma). Tu najprawdopodobniej dołożono siatkę albo do tapety, albo podłożono plik graficzny do wyświetlania przez conky.
Pewne efekty można było osiągnąć rysowaniem przez conky linii ale to raczej nie to.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Ta funkcjonalność może posiadać związek z funkcją lua:
lua_graph

W tym kierunku poszukaj:
http://wiki.conky.be/index.php?title=Conky_Wiki
Awatar użytkownika
darkmanek
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: darkmanek »

Dzięki fnmirk, szczerze powiedziawszy wątpię, żeby to była funkcja lua, ale posprawdzam.
yantar: a jest conky2?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Prace nad nim trwają. Ostatnia wersja stabilna conky to 1.8. v2 ma być zdaje się dość mocno przerobiona.
Awatar użytkownika
darkmanek
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: darkmanek »

No może tak, z tym że podany przeze mnie przykład był uzyskany w zwykłym onky.
Co więcej, właściciel napisał mi:
Szukałem config ale nie znalazłem. Pewnie standardowe opcje wykresów.
Miałem nadzieję, że ktoś się z takim czymś spotkał i wie jak to uzyskać. No cóż, chyba czeka mnie ponowna lektura dokumentacji.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Na 99% jestem pewny, że taki efekt nie jest do uzyskania w funkcjach conky. Raz, że swego czasu dość intensywnie studiowałem dokumentację i poradniki dotyczące conky i nic takiego nie rzuciło mi się w oczy (nawet linii pionowych nie da się rysować w conky w przeciwieństwie do horyzontalnych). Dwa, że widziałem setki zrzutów pulpitu z conky i siatki też nie pamiętam bym ją spotkał na wykresach (skrypty lua, też mało prawdopodobne). Obstawiam jak w pierwszym poście, siatka wtopiona w tapetę pod conky albo dołożona grafika w samym conky. (Acz mogę się mylić, masz czas to szukaj ;) )
Awatar użytkownika
darkmanek
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: darkmanek »

yantar: możliwe że wtopione, ale w jaki sposób ta liinia wykresu jest zrobiona?
Ja znam tylko sposób najczęściej spotykany w conky czyli zakolorowana część "zajęta", albo wykres eliptyczny.
Coś mi się zdaje, że nic z tego nie będzie, bo w dokumentacji nic takiego nie widzę.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

http://wlourf.deviantart.com/art/Graph- ... -184541530

Masz tu cosik opartego na lua, jak podłubiesz w skrypcie z kolorkami to pewnie uzyskasz efekt jaki chcesz.
Awatar użytkownika
darkmanek
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: darkmanek »

yantar: Dzięki, to chyba jest to!
ODPOWIEDZ