Odtwarzanie dźwi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Odtwarzanie dźwięku z kilku źródeł - Squeeze

Post autor: kodama »

Witam.
Pojawił się u mnie dość nietypowy (dla mnie, może kto inny się już z takim czymś spotkał) problem. Mianowicie wczoraj zauważyłem, że kiedy uruchomię na raz np. flasha w przeglądarce, mp3 w dowolnym odtwarzaczu i film, to dźwięk będzie odtwarzany tylko z tego uruchomionego jaki pierwszego. Czyli w tym przypadku opisanym powyżej dźwięk będzie tylko we flashu. Próbowałem kombinować coś tam z pulseaudio i alsą, ale nie za bardzo to pomogło.
Czy któryś z szanownych forumowiczów dysponuje wiedzą jak się z tym tematem uporać?

Kod: Zaznacz cały

kodama@debian:/etc/network$ dpkg -l | grep pulse
ii  gstreamer0.10-pulseaudio                      0.10.24-1                            GStreamer plugin for PulseAudio
ii  libpulse-browse0                              0.9.21-3                             PulseAudio client libraries (zeroconf support)
ii  libpulse-mainloop-glib0                       0.9.21-3                             PulseAudio client libraries (glib support)
ii  libpulse0                                     0.9.21-3                             PulseAudio client libraries
ii  pulseaudio                                    0.9.21-3                             PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-esound-compat                      0.9.21-3                             PulseAudio ESD compatibility layer
ii  pulseaudio-module-x11                         0.9.21-3                             X11 module for PulseAudio sound server
ii  pulseaudio-utils                              0.9.21-3                             Command line tools for the PulseAudio sound server
ii  vlc-plugin-pulse                              1.1.3-1                              PulseAudio plugin for VLC

Kod: Zaznacz cały

kodama@debian:/etc/network$ dpkg -l | grep alsa
ii  alsa-base                                     1.0.23+dfsg-2                        ALSA driver configuration files
ii  alsa-firmware-loaders                         1.0.23-3+b1                          ALSA software loaders for specific hardware
ii  alsa-oss                                      1.0.17-4                             ALSA wrapper for OSS applications
ii  alsa-source                                   1.0.23+dfsg-2                        ALSA driver sources
ii  alsa-tools                                    1.0.23-3+b1                          Console based ALSA utilities for specific hardware
ii  alsa-tools-gui                                1.0.23-3+b1                          GUI based ALSA utilities for specific hardware
ii  alsa-utils                                    1.0.23-3                             Utilities for configuring and using ALSA
ii  alsaplayer-alsa                               0.99.80-5+b1                         PCM player designed for ALSA (ALSA output module)
ii  alsaplayer-common                             0.99.80-5+b1                         PCM player designed for ALSA (common files)
ii  alsaplayer-gtk                                0.99.80-5+b1                         PCM player designed for ALSA (GTK+ version)
ii  alsaplayer-oss                                0.99.80-5+b1                         PCM player designed for ALSA (OSS output module)
ii  gstreamer0.10-alsa                            0.10.30-1                            GStreamer plugin for ALSA
ii  libalsa-ocaml                                 0.1.4-2+b1                           OCaml bindings for the ALSA library
ii  libalsa-ocaml-dev                             0.1.4-2+b1                           OCaml bindings for the ALSA library
ii  libsdl1.2debian-alsa                          1.2.14-6.1                           Simple DirectMedia Layer (with X11 and ALSA options)
ii  libsox-fmt-alsa                               14.3.1-1                             SoX alsa format I/O library
ii  xmms2-plugin-alsa                             0.7DrNo+dfsg-2                       XMMS2 - ALSA output
AKTUALIZACJA:
Dobra, czegoś nie rozumiem - zrobiłem:

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove pulseaudio
a później usunąłem katalog .pulse z katalogu domowego i... działa. Pytanie tylko - dlaczego tak i na jak długo jest ok? :)
mikmik
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 24 maja 2007, 22:36
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mikmik »

ODPOWIEDZ