[+] KDE4 - instalacja KPackageKit w Squeeze

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

[+] KDE4 - instalacja KPackageKit w Squeeze

Post autor: lukasvcf »

Witam.
Znacie może jakiś graficzny manager pakietów w środowisku KDE4, Debian Squeeze (testowy). Próbowałem zainstalować KPackagieKit poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kpackagekit

Kod: Zaznacz cały

aptitude install kpackagekit

jednak dostaje komunikat, że taki pakiet nie istnieje. Repozytoria mam odpowiednio wypełnione z tego forum.
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Post autor: saturno »

A synaptic nie pasuje?
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

Post autor: lukasvcf »

Pasuje, ale jednak sam fakt braku odpowiednika dla KDE dziwi co najmniej. W Kubuntu jest KPackageKit i w sumie dziwi jeszcze bardziej, że w tak obszernych zasobach Debiana go nie ma.
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Zawsze możesz zainstalować paczki z Kubuntu, o ile nie sprawiają jakiś problemów, albo samemu skompilować: http://kde-apps.org/content/show.php/KP ... tent=84745
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

Jest też coś takiego jak "adept", chociaż jest on właściwie pod kde 3.5 ale w repozytoriach jest.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

&quot pisze:W Kubuntu jest KPackageKit i w sumie dziwi jeszcze bardziej, że w tak obszernych zasobach Debiana go nie ma.
A poszukałeś? http://packages.debian.org/search?keywo ... lla-search
Dla wersji testowej obecnie nie ma podobnych wynalazków.

Użytkownicy Debiana, jak chcą mieć sprawnie działający system to, nie szukają takich wynalazków tylko zarządzają instalacją pakietów z poziomu apt-get lub aptitude.
Tobie też radzę się przestawić na wspomniane narzędzie do zarządzania pakietami. Użytkownicy Debiana innych nie używają i w razie problemów zostaniesz sam ze swoimi kłopotami. Narzędzia graficzne w wielu wypadkach oznaczają większe kłopoty i trudniej z ich pomocą naprawić newralgiczne elementy systemu.
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

Post autor: lukasvcf »

Nie rozumiesz. ja nie mówię że zarządzanie z poziomu konsoli sprawia mi jakieś problemy tylko chodzi mi o to że przecież nie znam nazw wszystkich programów a w takim managerze mam opisane co i do czego służy zanim zainstaluję. Rozumiem że za pomocą konsoli jest lepiej, mniej problemów bo wpisanie komend itp. to żadna filozofia ale pakietów jest na tyle sporo że o niektórych się nawet nie ma pojęcia a mogą się przydać.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

A próbowałeś napisać w konsoli:

Kod: Zaznacz cały

apt-cache search dowolna_nazwa
lub tylko:

Kod: Zaznacz cały

aptitude
A tak w ogóle to nie czytasz uważnie odpowiedzi udzielanych w tym temacie.
Awatar użytkownika
lukasvcf
Posty: 36
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 02:03

Post autor: lukasvcf »

Zwracam honor. Jednak mozna bez graficznych konfiguratorów :) Dzięki wielkie
ODPOWIEDZ