instalacja javy w firefoksie na Debianie Lenny

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
marson
Posty: 2
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 11:31

instalacja javy w firefoksie na Debianie Lenny

Post autor: marson »

Witam.
Zainstalowałem pakiet sun-java6-jre z repozytorium Debiana, sekcja ,,contrib'' na swoim Debianie Lenny. Zainstalowałem również Firefoksa bezpośrednio ze strony firefox.pl, konkretnie do katalogu /opt/firefox. Po instalacji Firefoksa i javy zrobiłem dowiązanie wtyczki javy do katalogu z przeglądarki firefox za pomocą polecenia:

Kod: Zaznacz cały

ln -s /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so /opt/firefox/plugins/
Jednak po otwarciu jakiejkolwiek strony zawierającej javę aplikacja się nie uruchamia. Tak jakby javy nie było. Co robię źle, czy możecie jakoś mi pomoc? Dodam, że polecenie:

Kod: Zaznacz cały

java -version
podaje:

Kod: Zaznacz cały

java version "1.6.0_20"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_20-b02)
Java HotSpot(TM) Server VM (build 16.3-b01, mixed mode
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

Jan na swoim Lennym instalowałem takie pakiety

Kod: Zaznacz cały

i   sun-java5-jre                   - Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 5.0
i   sun-java6-bin                   - Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (
i   sun-java6-jre                   - Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (
i   sun-java6-plugin                - The Java(TM) Plug-in, Java SE 6
i   sun-java5-bin                   - Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 5.0
Resztę aptitude pociągnie w zależnościach. Sprawdź też czy aby na pewno dobrze utworzyłeś dowiązanie.
mirekgab
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 08:43

Post autor: mirekgab »

Podaj co masz po wpisaniu w przeglądarce (w pasku adresu) polecenia:

Kod: Zaznacz cały

about :p lugins
Powinna pojawić się sekcja:

Kod: Zaznacz cały

Java(TM) Plug-in...
Sprawdź też poleceniem

Kod: Zaznacz cały

about:config
wartość parametru java.java_plugin_library_name - powinna to być nazwa dowiązania do javy z katalogu /opt/firefox/plugins/
Awatar użytkownika
saturno
Junior Member
Posty: 741
Rejestracja: 08 lipca 2008, 20:04

Post autor: saturno »

marson pisze:Po instalacji Firefoksa i javy zrobiłem dowiązanie wtyczki javy do katalogu z przeglądarki firefox za pomocą polecenia:

Kod: Zaznacz cały

ln -s /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so /opt/firefox/plugins/
Jednak po otwarciu jakiejkolwiek strony zawierającej javę aplikacja się nie uruchamia. Tak jakby javy nie było. Co robię źle, czy możecie jakoś mi pomoc?
Ja mam javę w: /opt zainstalowaną z pliku: jre-6u21-linux-i586.bin

Ale nie w tym rzecz, a mianowicie w ostatnich wersjach javy zauważyłem, że trzeba linkować inną bibliotekę, a mianowicie: libnpjp2.so
W: /opt/firefox/plugins mam dowiązanie do: /opt/jre1.6.0_21/lib/i386/libnpjp2.so

Nie mówię żebyś javę instalował w: /opt tylko poszukaj gdzie masz bibliotekę libnpjp2.so i spróbuj do niej zrobić dowiązanie w: /opt/firefox/plugins
ODPOWIEDZ