[+] Program do tworzenia stron www

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
nighttrain
Beginner
Posty: 123
Rejestracja: 07 marca 2009, 19:47
Lokalizacja: 127.0.0.1

[+] Program do tworzenia stron www

Post autor: nighttrain »

Cześć koleżanki i koledzy!

Przez dłuższy czas korzystałem z programu Adobe Dreamweaver na Windowsie - specjalnie przechodziłem na ten system, gdyż tego jedynego programiku brakowało mi w Linuksie, i Wine również nie mógł sobie poradzić z jego uruchomieniem.

A, więc chciałbym przejść na jakiś alternatywny program pod Debianem coś w stylu Dreamweavera, aby miał podgląd ze strony kodu, czy też wyglądu strony itp.

Co byście mi polecili i dlaczego akurat taki program?

Serdecznie pozdrawiam
nighttrain[quote][/QUOTE]
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Podgląd kodu i tryb WYSIWYG daje większość graficznych edytorów stron, jak Kompozer, NVU (zarzucony, na rzecz Kompozera), Quanta (jest wersja tylko na KDE 3.5), Bluefish, Screem, dla programowania w PHP crossplatformowy Zend Studio i pewnie wiele innych.
Za najbardziej zbliżony do Dreamweavera uchodzi Aptana Studio, która również przeznaczona jest na wiele systemów (sama w sobie napisana bodaj w javie).
Osobiście, jeśli mam już czegoś używać do pisania stron www, to robię to w tandemie Kompozer+Amaya. Dlaczego? Bo Kompozer jest najlepiej zintegrowany z KDE, Amaya zaś ma możliwość pracy na "żywej" stronie. Nie robię jednak bogatych i przeładowanych animacjami stron.

Jeśli zaś chodzi o samą aplikację Adobe, to wg winehq winna ona działać. Może zamiast wine lepiej użyć playonlinux, który dobierze i skonfiguruje wine pod aplikację.
Awatar użytkownika
nighttrain
Beginner
Posty: 123
Rejestracja: 07 marca 2009, 19:47
Lokalizacja: 127.0.0.1

Post autor: nighttrain »

Wybrałem Quantę Plus, świetny programik. :)
ODPOWIEDZ