Programiki do dok

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
xterm
Posty: 17
Rejestracja: 09 marca 2010, 00:07

Programiki do dokładych odczytów podzespołów komputera w Linuksie

Post autor: xterm »

Witam.
Czy są do Linuksa jakieś odpowiedniki programów z Windows (cpu-z, gpu-z) do szczegółowych informacji o danym podzespole. Wiem, że w konsoli można poleceniem to odczytać. Ale chodzi mi o bardziej szczególny opis, technologie, rewizje. Interesuje mnie też programik do odczytu, temperatury: procesora, karty graficznej i dysku. Coś jak (core temperatura w Windowsie). Czy jest takie narzędzie do Linuksa, gotowe w jednym programie, zamiast bawić się w instalowanie modułów?
Kamzor
Posty: 63
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 05:01
Lokalizacja: Zieleniec/Wrocław

Post autor: Kamzor »

Nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale w KDE 4.4 (nie wiem jak poprzednich) masz coś takiego w K -> Programy -> System -> Centrum Informacyjne
xterm
Posty: 17
Rejestracja: 09 marca 2010, 00:07

Post autor: xterm »

Kamzor pisze:Nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale w KDE 4.4 (nie wiem jak poprzednich) masz coś takiego w K -> Programy -> System -> Centrum Informacyjne
Może chodzi Ci o kommander. Poszukałem trochę i znalazłem parę przydatnych programików na ten temat (dmicoder, biosdecode, updecode). Ale nie jestem usatysfakcjonowany tym, może jeszcze coś znajdę.
Awatar użytkownika
hello_world
Posty: 66
Rejestracja: 15 maja 2009, 21:03

Post autor: hello_world »

Kod: Zaznacz cały

aptitude install lm-sensors

Kod: Zaznacz cały

sensors-detect (wszystko na yes)
sensors
xterm
Posty: 17
Rejestracja: 09 marca 2010, 00:07

Post autor: xterm »

hello_world pisze:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install lm-sensors

Kod: Zaznacz cały

sensors-detect (wszystko na yes)
sensors
Wiem o tym, chodzilo mi o taki podobny programik, coś jak speedfan w windowsie. Może takiego nie ma na Linux, ale nie zaszkodzilo zapytać na forum.
Awatar użytkownika
lessmian2
Member
Posty: 1088
Rejestracja: 30 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lessmian2 »

To sprawdź jeszcze takie programy: hwinfo, lshw (lshw-gtk), procinfo, xsensors.
xterm
Posty: 17
Rejestracja: 09 marca 2010, 00:07

Post autor: xterm »

lessmian2 pisze:To sprawdź jeszcze takie programy: hwinfo, lshw (lshw-gtk), procinfo, xsensors.
O dziękuje, przydadzą się. Właśnie o takie coś chodziło.
ODPOWIEDZ