AVG

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

AVG

Post autor: Kaka' »

Więc tak...zachciało mi się zainstalować jakiegoś Anty wira......próbowałem clamav ale ''jakoś'' mi nie wyszło. Więc wziąłem się za AVG. Znalazłem wersje na linuksa ale nie dla debiana ( http://www.avg.pl/produkty/avg_free_linux.php ). Wiem, że można z pakietu rpm zrobić pakiet deb. Więc wpisałem:
alien /home/kaka'/Desktop/Download/avglinux-7.1-24_free_mdk_avi0720.i386.rpm -d -i
Pisze mi, że pakiet już zamieniło ale wogle się nie uruchamia instalacja. Może coś źle zrobiłem? albo po prostu nie może AVG działać na debiana ( bo pobrałem wersję darmową której nie ma na debiana ale są na inne dystrybucje. Płatna wersja odpada mimo, że jest na mój system ( brak kasy :mrgreen: itp. ).

Na tym AVG to mi zależy......więc licze na pomoc!

Co Poradzicie?

Z góry dzięki!
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Przecież antywirus ci niepotrzebny na Linuksie ;) Jakbyś miał serwer pocztowy przykładowo to rozumiem, ale na zwykły desktop?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Przez mój komputer ''przechodzą'' pliki z jedego windowsa do drugiego......już chyba wiadomo po co mi anty wir? :D Mi wirusy nie zaszkodzą bo mam linux ale wirusy windowsowe zaszkodza windosowi :D
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

To może proxy antyvirusowe havp + clamav.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

AVG

Post autor: Kaka' »

Już próbowałem clamav ale nie chce działać. Nie wiem czemu - znalazłem oficjalny dokument jak zainstalować i skonfigurować clamav ale on i tak mi nie działa.


[ Dodano: 2006-08-19, 12:31 ]

Nie ma to jak AVG - już mi działa :)

Polecam:

http://www.ubuntuforums.org/showthread. ... 2&t=136064
ODPOWIEDZ