[+] Brasero - nie mog

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
simonnam
Posty: 75
Rejestracja: 04 września 2009, 23:42

[+] Brasero - nie mogę przegrywać płyt DVD - Sid

Post autor: simonnam »

Mam problem z przegrywaniem płyt DVD. Za każdym razem wyświetla mi się, że mam zmienić płytę na obsługiwaną (dokładny tekst na zrzucie ekranu). Płyty CD przegrywają się bez problemów.
Brasero jest w wersji 2.30.1.
Załączniki
screen.jpg
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Może to nie problem Brasero tylko twojego napędu, który nie potrafi poprawnie rozpoznać nośnika (przydałby się nowszy firmware)? (to 3,8Gb miejsca na płycie to raczej nie jest standard, chyba, że już tam coś nagrywałeś)
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

A może to wina brasero. Mi on często różne cyrki wyprawia. Sprawdź, czy to samo masz w innych programach. W gtk masz np xfburn.
simonnam
Posty: 75
Rejestracja: 04 września 2009, 23:42

Post autor: simonnam »

yantar pisze:Może to nie problem Brasero tylko twojego napędu, który nie potrafi poprawnie rozpoznać nośnika (przydałby się nowszy firmware)? (to 3,8Gb miejsca na płycie to raczej nie jest standard, chyba, że już tam coś nagrywałeś)
3,8 Gb ma płyta, którą mam zamiar przegrać.
Xfburn z kolei nie ma opcji kopiowania płyt.
Pozostaje mi więc ręczne tworzenie obrazów, a następnie ich wypalanie, lub instalacja K3B, lecz tego chciałem właśnie uniknąć, bo pociąga on za sobą masę zależności z KDE.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

simonnam, a w trybie tekstowym nie można nagrać płytki? Przecież każdy program graficzny do nagrywania płyt CD/DVD w Linuksie to tylko nakładka korzystająca z programów wodim, dvd+rw-tools, dvdbackup?
Jeżeli jeszcze ich nie masz wszystkich w systemie to:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install wodim dvd+rw-tools dvdbackup
Zaczynasz od polecenia pozwalającego rozpoznać napęd:

Kod: Zaznacz cały

wodim --devices
Reszta jest w dokumentacji.
A tu mała ściągawka: http://manual.sidux.com/pl/cd-no-gui-bu ... no-gui-gen

Polecenia, z których korzystasz w konsoli do nagrywania płyt CD/DVD, najlepiej umieszczaj w jakimś pliku tekstowym z komentarzem. W końcu płyt nie nagrywa się codziennie i można to zapomnieć. W razie potrzeby przejrzysz plik i nagrywasz. Jak czegoś brakuje szukasz w dokumentacji lub w internecie. Po kilku próbach (najlepiej z płytami wielokrotnego nagrywania), masz własny zestaw przydatnych poleceń i jesteś niezależny od programów działających w trybie graficznym.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

simonnam pisze:3,8 Gb ma płyta, którą mam zamiar przegrać.
Xfburn z kolei nie ma opcji kopiowania płyt.
Pozostaje mi więc ręczne tworzenie obrazów, a następnie ich wypalanie, lub instalacja K3B, lecz tego chciałem właśnie uniknąć, bo pociąga on za sobą masę zależności z KDE.

Skoro siedzisz na GTK to może zamiast Brasero weźmiesz GnomeBakera (choć nie pamiętam czy ma opcje kopiowania płyt)?
simonnam
Posty: 75
Rejestracja: 04 września 2009, 23:42

Post autor: simonnam »

Postanowiłem, że po prostu będę tworzył sam w konsoli pliki iso, a następnie nie wypalał.
Dzięki wielkie za zainteresowanie :)
Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ