Problem z synaptic i dpkg

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Problem z synaptic i dpkg

Post autor: Kaka' »

Jak zwykle musiałem coś zepsuć :-/ Chciałem sobie pobrać kilka pakietów i wykorzystałem do tego synaptic. Zaczeło się pobieranie i czekam 10 minut.......20 minut...60 minut i cały czas pobierało mi jeden pakiet. Pisało, że próbuje się połączyć i nawet wogle się nie zaczeło pobieranie. Cały czas się łączyło. W końcu chciałem wyłączyć synaptic ale nie dało rady - musaiałem zresetować kompa :-/ Po ponownym uruchamieniu komputera chce jeszcze raz pobrać ten pakiet no i pisze mi:
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
No to uruchamiam dpkg --configure -a i znowy chce pobierać ten sam pakiet. Cały czas się łączy i łączy :-/

Zawsze pisze coś takiego:
dpkg --configure -a
Konfigurowanie setiathome (3.08-4) ...
setiathome-3.08.i686-pc-linux-gnu.tar not found in /tmp.
--12:05:40-- ftp://alien.ssl.berkeley.edu/pub/setiat ... ux-gnu.tar
=> `/tmp/fileFDtFje'
Translacja alien.ssl.berkeley.edu... 128.32.18.176
£ączenie się z alien.ssl.berkeley.edu[128.32.18.176]:21... failed: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie.
Ponawianie próby.

--12:08:51-- ftp://alien.ssl.berkeley.edu/pub/setiat ... ux-gnu.tar
(próba: 2) => `/tmp/fileFDtFje'
£ączenie się z alien.ssl.berkeley.edu[128.32.18.176]:21... failed: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie.
Ponawianie próby.

--12:12:02-- ftp://alien.ssl.berkeley.edu/pub/setiat ... ux-gnu.tar
(próba: 3) => `/tmp/fileFDtFje'
£ączenie się z alien.ssl.berkeley.edu[128.32.18.176]:21...



A teraz już nic nie moge pobierać: przez synaptic apt-get itp. ¯adnego pakietu nie moge pobrać. Co musze zrobić żeby anulować pobieranie tego pakietu????

Proszę o pomoc!

Z góry dzięki!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

dpkg --configure -a, nie pobiera w żadnym wypadku pakietów, tylko je konfiguruje, ale akurat tak się składa że konfiguracja pakietu setiathome uwzględnia ściągniecie tar.gz ze strony projektu. Jeśli nic nie pomaga to:
1) zgłoś błąd w sprawie tego pakietu,
2)
a) ściągnij ten plik z innego mirrora i wpaku do /tmp czy gdzieś,
b) sprobuj usunac pakiet dpkg -P setiathome
c) przeedytuj plik /var/lib/dpkg/info/setiathome.postinst albo cos w tym sttylu, i np. wpakuj mu w drugiej linijce exit 0, potem usuń pakiet,
d) sprawdź dlaczego nie możesz sciągnąć tego pliku - zablokowany ftp, wylaczon, zmieniony adres, cos na Twoim firewallu?

mam nadzieje że pomoże

pozdro
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Wpisałem dpkg --pending --remove i pomogło. Wygląda na to, że był tam jakiś błąd. Po dpkg --pending --remove jeszcze raz spróbowałem ale to samo. Więc ( jak doradziłeś ) po prostu go ściągnołem.

Dzięki i pozdr.!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Fajnie. Chce tylko dodać, że setiathome (klasyczne) jest wycofane, a pakiet usunięty z debiana,
http://bugs.debian.org/351316
http://bugs.debian.org/338317
nie można było ściągnąć pakietu ponieważ serwer już nie udostępnia pakietów klasycznych, a może nawet jest już wyłączony. Należy używać platofrmu BOINC.
ODPOWIEDZ