.thumbnails - jak si

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Post autor: Morfik »

Choćby do podglądu pliku jak najedziesz na niego kursorem. W żółtym polu obok informacji tekstowych o pliku jest też obrazek miniatury.
Przed chwilą sprawdziłem - Przy najechaniu kursorem na plik nic się nie dzieje ale we właściwościach pliku owszem jest miesjce na miniaturę, jednak u mnie jest tylko domyślna ikona obrazka gnome

Doszukałem się takiego klucza
/apps/nautilus/preferences/thumbnail_limit = 102400
opis:
Obrazy powyżej tego rozmiaru (w bajtach) nie będą miały miniaturek. Ustawienie to zapobiega tworzeniu miniaturek dla bardzo dużych plików, co może zabierać dużo czasu i pamięci.
i ustawienie wartości na 0 wyłącza tworzenie jakichkolwiek miniatur.

Edycja:
Jednak to też nie działa?
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Xenomorph - jeśli, jak piszesz cały czas używasz Squeeze, to cały czas ów katalog był. Być może go nie zauważyłeś.
Fakt, że ktoś wymyślił pewną funkcjonalność, a Ty z niej nie chcesz korzystać nie powinien powodować byś się na system obrażał. Wszak zawsze możesz pobrać źródła Gnome'a, zmienić je wg własnego życzenia (a także pobrać źródła innych programów, z których korzystasz i również je odpowiednio zmienić) i wyłączyć owe thubnaile. W sumie to dostrzegam pewną, dość dużą zresztą różnicę z Windows, ale to nie ma nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Post autor: Morfik »

Tworzę kopie zapasowe katalogu home praktycznie co miesiąc i zwykle usuwam zbędne podfoldery. Katalogu .thumbnails nigdy tam nie było.

W gimpie jest opcja jak byk - twórz miniatury. Ustawienie na "brak miniatur" rozwiązuje problem rzucania się gimpa o tworzenie plików z miniaturami.
Założę się że gdzieś w opcjach eye of gnome też to siedzi. Tylko nie mam pojęcia gdzie.
Xenomorph - jeśli, jak piszesz cały czas używasz Squeeze, to cały czas ów katalog był. Być może go nie zauważyłeś.
Ja jestem zdania jednak, że podczas swoich ostatnich "testów" coś włączyłem i teraz nie wiem gdzie to wyłączyć.
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

Być może wyłączysz tworzenie miniaturek kluczem /desktop/gnome/thumbnailers/disable_all oraz ustawiając w Nautilusie Modyfikuj -> Preferencje -> Podgląd na opcję Nigdy. Polecam zapoznać się z artykułem http://spiechu.all.pl/2008/04/06/gnome- ... -cz-2-z-3/
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Zawsze można wyczyścić folder, a następnie nie usuwać go tylko odebrać wszystkim prawa do zapisu w nim. Sprawdzone, działa.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

&quot pisze:...odebrać wszystkim prawa do zapisu w nim. Sprawdzone, działa.
W tym kierunku to ostrożnie. Nie na każdym systemie plików i nie nie dla każdego katalogu.
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

fnmirk pisze:W tym kierunku to ostrożnie. Nie na każdym systemie plików i nie nie dla każdego katalogu.
Jeśli to desktop to nie spodziewałbym się niczego "egzotycznego". Podany sposób działa(ł) u mnie dla wspomnianego katalogu na ext3 i reiser3.
ODPOWIEDZ