[+] e-Deklaracje nie

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

[+] e-Deklaracje nie ładują się do końca na Debianie

Post autor: szmergiell »

Witam.
Mam problem związany z programem do rozliczeń PIT przez Internet. Aplikacja oparta jest na technologii Adobe AIR, instalacja banalnie prosta -- wystarczy na stronie e-deklaracji kliknąć "Zainstaluj".
Jednakże ja nie o tym ;)
W zeszłym roku pierwszy raz korzystałem z tej aplikacji, nie było z nią żadnych problemów. Mam zainstalowany Adobe Reader w wersji 9.1.0 (z dnia 27.02.2009), który zainstalował się automatycznie w ubiegłym roku. Podczas wczorajszego uruchamiania e-Deklaracje, program zaktualizował się z wersji 1.0 do 2.0. Przy okazji zaktualizowałem Adobe AIR, obecnie jest on w wersji ~1.5
Wszystko powinno ładnie działać, niestety jest problem z prawidłowym uruchomieniem aplikacji e-Deklaracje. Okno wyskakuje, jednakże nie ładuje się do końca. Zatrzymuje się na informacji

Kod: Zaznacz cały

Loading 0%
W lewym, dolnym rogu widnieje informacja o aktywnym połączeniu internetowym.
Przeinstalowałem Adobe AIR jak również e-Deklaracje, jednak nie przyniosło to żadnych zmian.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać, bo chciałbym skorzystać z dobrodziejstw Internetu?
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Ja mam wersję 2.0.3 i wiem, że na KDE 3.5.10 po tej właśnie aktualizacji potrzebny był kdewallet. Widzę, że masz Xfce, może jest jakiś odpowiednik tego ustrojstwa.

Możliwe, że odpalenie z roota pomoże.
wobo
Posty: 97
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 14:10
Lokalizacja: W-wa

Post autor: wobo »

Gdybyś przypadkiem miał amd64 to u mnie pomogło zainstalowanie 32bit adobe readera zamiast tego z repo. Z tego co pamiętam wersja też powinna być odpowiednio wysoka.

Pozdrowienia
wobo
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

U mnie to samo. Ja jak wysyłałem to w ogóle tego programu nie instalowałem, zainstalowałem tylko wtyczkę do Adobe readera. Pobrałem i wypełniłem formularz interaktywny, wysłałem i po sprawie. Wszystko na windowsie, ale na linuxie też powinno działać, można pobrać bezpośredni plik z wtyczką tylko trzeba wiedzieć do jakiego katalogu ją skopiować. No i jeszcze jest problem z nowymi zabezpieczeniami adobe, ale o tym jest napisane w aktualnościach strony http://www.e-deklaracje.gov.pl

Edycja:
Tomeku może mieć rację, uruchomiłem to w z konsoli i wyświetla się komunikat:
Unknown desktop manager, only Gnome and KDE are supported
Ja korzystam z OpenBoxa.
U mnie na górze jest napis "Domyślny profil" a pod nim Brak. Jak kliknę na brak to pojawia się okienko o braku profili, mogę kliknąć nowy profil i wyskakuje nowe okienko, ale jedyne co tam działa to Anuluj. Jeżeli natomiast w okienku z informacją o braku profilu kliknę "Powrót do okna głównego" to pokazuje się menu główne, ale nie tak to chyba powinno działać.
ucho
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 2009, 16:37

Post autor: ucho »

U mnie pomogła instalacja libgnome-keyring0, ale brak 64 bitowej wersji tego AIR to jakiś ponury żart :/
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Rafal_F pisze:
Edycja:
Tomeku może mieć rację, uruchomiłem to w z konsoli i wyświetla się komunikat:
"Unknown desktop manager, only Gnome and KDE are supported"
Spróbuj w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

export GNOME_DESKTOP_SESSION_ID=1
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

button,

Kod: Zaznacz cały

export GNOME_DESKTOP_SESSION_ID=1
był odpowiedzią na moje problemy. Dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ