[+] Instalacja Conky - martwy punkt

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Shaken
Posty: 24
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 17:59

Post autor: Shaken »

Temat staje się bez sensu.
winnetou - może wypowiesz się jeszcze na temat mojego zdania :
A co do czytania ze zrozumieniem... Wskażcie mi proszę w poradniku Kaki' który jest tutaj : http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=913 wskazówki o tym, na jakich kontach (root/user) trzeba wykonywać dane polecenia. Nawet znaków # i $ nie ma, które mogłyby rozwiązać od razu mój problem.
Tak jak to wszyscy chętnie wypowiedzieliście się na temat zdania :
Już powoli zaczynam żałować wyboru Linuksa.
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Shaken, przede wszystkim konieczne jest usunięcie w trybie administratora stworzonego przez Ciebie pliku o nazwie .conkyrc, znajdującego się w głównym katalogu ~/ (skrót prowadzi do katalogu /home/twoja_nazwa_uzytkownika).
Następnie, jako użytkownik, wykonujesz tworzenie pliku. Nie musisz tego robić wykorzystując touch, można to zrobić w gedit, mousepad, czy innym graficznym edytorze tekstu. Następnie zapisujesz plik jako .conkyrc.
Kropka przed nazwą określa, że plik jest ukryty. Wtedy możesz wkleić zawartość konfiguracji do ww. pliku.
Uruchomienia conky dokonujesz wywołując polecenie conky.

W poradniku Kaki rzeczywiście nie ma podanej tej informacji. Warto jednak zastanowić się przed bezmyślnym wykonywaniem poleceń i przepisywaniem ich z Internetu. Programy użytkownika, muszą korzystać z plików skonfigurowanych przez użytkownika. Nie da rady w prosty sposób tak zrobić, żeby użytkownik mógł korzystać z plików tworzonych przez administratora, i modyfikować je jako użytkownik.

PS Shaken postaraj się zrozumieć, że bardzo wielu ludzi wchodzi na forum, bez szukania żądają wyjaśnień. Często to, o co pytają znajduje się na samym wierzchu.
Shaken
Posty: 24
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 17:59

Post autor: Shaken »

PS Shaken postaraj się zrozumieć, że bardzo wielu ludzi wchodzi na forum, bez szukania żądają wyjaśnień. Często to, o co pytają znajduje się na samym wierzchu.
Być może. Nie mam zamiaru tutaj przekrzykiwać się z innymi bardzo ważnymi użytkownikami na forum. Ja jednak kierowałem się poradnikiem Kaki', w którym tak jak napisałeś - nie było wytłumaczone jako jaki użytkownik tworzyć dany plik. To wprowadziło mnie - początkującego w błąd i stworzyło problem.
No ale niektórzy za to mogli wyładować swoje nerwy..
Wszystko już działa. Dziękuję szmergiell, za pomoc.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Shaken, uważasz, że coś w jakimś poradniku jest z Twojego punktu widzenia niejasne? Nikt nie broni Ci napisać własnego i lepszego poradnika. Zaletą systemów linuksowych jest tworzenie dokumentacji przez samych użytkowników. Każdy może napisać podręcznik na dowolny temat związany z Linuksem.

Każdy kto w jakiś sposób jest związany z systemami linuksowymi pomaga z własnej i nie przymuszonej woli. Pojawienie się żądań i pretensji w postaci próby szantażu - jak mi nie pomożecie to ja Was... Nastraja wszystkich, jak miałeś się okazję Shaken, o tym przekonać (jeszcze tego nie zrozumiałeś) przeciw takim postawom.
ODPOWIEDZ