wine

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

wine

Post autor: Kaka' »

Chciałbym sobie pograć w gry na linuxie które są na windowsa. Zainstalowałem sobie wine ( apt-get install wine ) no i pojawiło się okno konfiguracji. Podczas konfiguracji zdziwiło mnie kilka rzeczy:
1 - trzeba było wybrać jaki mam system windows ( było do wyboru windows: 3,1; 95 i 98 ). Sa to stare windowsy i 90% moich gier by nie działała.
2 - trzeba było wybrać katalog gdzie jest zainstalowany windows. Tylko mam problem - nie mam windowsa zainstalowane mam tylko debiana. Co teraz zrobić? Czy żeby odpalić gry MUSZE mieć też windowsa zainstalowane? Nie wiem też czy mam dobrą wersję wine i czy wogle on się nadaje do gier...?
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

1. Dopóki nie napotkasz na problemy to się tym nie przejmuj, to tylko ustala jakieś mało ważne szczegóły (domyślnie jest zachowanie windows 2000).
2. Wine nie potrzebuje windowsa, WINE go zastępuje. Do gier bardzo dobra jest cedega, ale z każdą kolejną wersją oficjalne WINE obsługuje coraz więcej gier.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No ok. Ale co mam zrobić żeby gre zainstalować - wkładam płytkę i nic. Co mam zrobić żeby zainstalować grę przez wine - czy mogłby ktoś napisać mi to krok po kroku.....?!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Eh, tak to tylko w Erze. Nie, raczej nikt nie pomoże - poszukaj w Internecie, są tysiące informacji o tym. Jak już napisałem jeśli nie chcesz się babrać w konfigracje wszystkiego to kup (albo skompiluj sam) Cedege. A jeśli chcesz kombinować to zapewne zacznij od zamontowania płyty CD i kliknięcia w odpowiednią ikonkę instalatora gry (i sprawdzenie na http://appdb.winehq.org/ jakie są szanse na odpalenie tj konkretnej gry).
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No ok spróbuje pokombinować - ale czy się mi uda to nie wiem. :D

Pozdro
ODPOWIEDZ