Roundcube, ustwienie katalogów skrzynki pocztowej

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
lukasz870
Posty: 19
Rejestracja: 28 lipca 2009, 13:04

Roundcube, ustwienie katalogów skrzynki pocztowej

Post autor: lukasz870 »

Witam.
Mam problem z roundcubem, ponieważ gdy zaloguję się na swoją skrzynkę z lewej strony mam tylko odebrane, brakuje mi tam kosza wysłanych. Ma ktoś pomysł jak włączyć te opcje?
wery
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2008, 23:43

Post autor: wery »

Też miałem ten sam problem, rozwiązałem go w ten sposób, skonfigurowałem Thunderbirda a następnie wysłałem jakąś wiadomość, usunąłem później ją, a następnie jeszcze inną zapisałem w kopiach roboczych.
Po tych czynnościach zalogowałem się przy użyciu Roundcube i brakujące foldery automatycznie się utworzyły i przypisały.
Dodam, że serwer poczty mam skonfigurowany jako imap.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

W ustawieniach masz zakładkę foldery, tworzysz sobie te foldery których Ci brakuje i dalej wskazujesz odpowiednio folder, który ma pełnić odpowiednie funkcje (kosz -> folder utworzony przez Ciebie).

pozdr.
lukasz870
Posty: 19
Rejestracja: 28 lipca 2009, 13:04

Post autor: lukasz870 »

Z przeniesieniem do roboczych pomogło, kosz niestety nie. Myślałem, że można gdzieś w konfigu ustawić aby się to domyślnie robiło dla każdego użytkownika. Wiadomo że większość ludzi korzysta z kosza spamu itp.
Awatar użytkownika
lolleq
Beginner
Posty: 193
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 10:45
Lokalizacja: Zgorzelec -> Szczecin

Post autor: lolleq »

Można też odpowiednio zmodyfikować /etc/skel - ale to dla nowo tworzonych. Dla już istniejących można użyć maildirmake - o ile korzystasz z maildirów.
lukasz870
Posty: 19
Rejestracja: 28 lipca 2009, 13:04

Post autor: lukasz870 »

Tylko, że ja dodaje nowych użytkowników przez mysql bo mam potworzone wirtualne skrzynki pocztowe.
ODPOWIEDZ