[+] Udev warnings: SYSFS{}= will be removed in a future udev ver

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
bolo
Beginner
Posty: 233
Rejestracja: 17 lutego 2008, 14:47

[+] Udev warnings: SYSFS{}= will be removed in a future udev ver

Post autor: bolo »

Od pewnego czasu podczas uruchamiania pojawia się wielokrotnie informacja tego rodzaju:

Kod: Zaznacz cały

udevd[8055]: SYSFS{}= will be removed in a future udev version, please
use ATTR{}= to match the event device, or ATTRS{}= to match a parent
device, in /lib/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules:10 
W zasadzie nie ma to wpływu na funkcjonowanie systemu, przynajmniej teraz tego nie zauważam. Owszem na samym początku uruchamianie systemu zatrzymywało się tak, że konieczny był twardy reset. Pobrane aktualizacje te zawiechy naprawiły, ale nie do końca, gdyż ciągle pojawia się ta informacja na starcie. Wydaje się w zasadzie nie ma się czym przejmować lecz stwarza to pewien dyskomfort, bo info o jakimś błędzie nie jest budujące. :mrgreen:

Można jakoś pozbyć się tego tym bardziej, iż nie używam drukarki HP?
winnetou

Post autor: winnetou »

Dziękuje...
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

bolo pisze:Można jakoś pozbyć się tego tym bardziej, iż nie używam drukarki HP?
Można. Tak, jak to zresztą sam komunikat podpowiada. Obawiam się jednak, że sam tego nie zrobisz z powodu zbyt małej wiedzy (skoro nie wiesz co mówi do Ciebie ten komunikat, to tym bardziej nie będziesz wiedział jak zmienić reguły udeva). Być może znajdziesz gotową regułę gdzieś szukając czegoś w google. Możesz też wyłączyć: /lib/udev/rules.d/56-hpmud_support.rules (jak już kompletnie nie wiesz co zrobić, zrób backup tego pliku a oryginał wywal go z tego katalogu, powinno zadziałać, a nie będziesz mieć komunikatu; potem, przed aktualizacją udeva, przywróć plik z backupu). Możesz też poczekać, aż nadejdzie nowa paczka udev, która w swoich skryptach powinna mieć już nowe reguły. Ten komunikat mniej więcej to zapowiada.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja hplip i pewnie rozwiąże ten błąd.
bolo
Beginner
Posty: 233
Rejestracja: 17 lutego 2008, 14:47

Post autor: bolo »

Dziękuję wszystkim za odzew. :->

1.
pavbaranov pisze: Obawiam się jednak, że sam tego nie zrobisz z powodu zbyt małej wiedzy (skoro nie wiesz co mówi do Ciebie ten komunikat, to tym bardziej nie będziesz wiedział jak zmienić reguły udeva).
Po części masz rację, brakuje mi wiedzy na temat reguł udev. To niestety prawda wynikająca stąd, że nie było potrzeby abym zmieniał lub tworzył nowe reguły dla udev. A co w tym komunikacie napisane, to było dla mnie jasne od początku tylko, że rada w nim zawarta mówi właśnie o doraźnej poprawie reguły do czasu pojawienia aktualizacji.Tego zrobić nie potrafię dlatego pojawił się mój post. :mrgreen:

Z komunikatem na starcie systemu sobie poradziłem przenosząc plik 56-hpmud_support.rules tymczasowo do kat. domowego. Przestał mnie denerwować!
Może tam zostanie na stałe skoro HP nie używam.


2.
mati75 pisze: Dzisiaj pojawiła się nowa wersja hplip i pewnie rozwiąże ten błąd.
Zacznę od początku. Najpierw zrobiłem

Kod: Zaznacz cały

aptitude update
aptitude safe-upgrade
wyskoczył nowy kernel linux2.6.32-trunk-686 do wzięcia więc jego + cała pozostałość z dzisiejszej aktualizacji, bez hplip, o którym piszesz. Miałem nadzieję, że wraz z nowym kernelem naprawiony zostanie też udev. Nic z tych rzeczy!
Później próbowałem jeszcze raz pobrać sam pakiet hplip. Znalazłem tutaj i już chciałem pobrać, ale myślę sobie, po co? Drukarki HP nie używam, problem z regułami udev rozwiązałem czy jest zatem sens instalowania czegoś, czego nie potrzebuję?

<---edytowane 18.grudnia--->
Temat rozwiązany!
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Odświeżę temat, bo znów te komunikaty są tyle że z innej biblioteki (nie hplip, ale nieważne - dokładnie jest to /etc/udev/rules.d/libnjb.rules). Pytanie jest, czy można bezpiecznie postąpić zgodnie z tym co mówi komunikat, czy tez lepiej poczekać, aż zmienione pliki konfiguracyjne będą umieszczone w nowych wersjach pakietów?

Teoretycznie mozna pozamieniac te SYSFS na ATTR tak jak chce udev, ale ja jestem dosc ostrozny bo jak przez to system przestanie sie uruchamiac to potem bede musial grzebac na dysku z poziomu jakiego LiveCD zeby to naprawic.

Nie ukrywam, że drażnią mnie te komunikaty przy uruchamianiu.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Udev swoje ustawienia ma zapisane w plikach umieszczonych w katalogu /etc/udev/rules.d/. Niektóre ustawienia mogą być generowane automatycznie i jeżeli nam odpowiadają możemy je zostawić. Inne możemy zmienić.

To się jeszcze przydaje: http://stary.dug.net.pl/texty/udev.pdf

Osobiście, nie zauważyłem aby udev nadpisywał moje ustawienia.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

@fnmirk ja to wszystko wiem. chodzi o to, czy ktos probowal zmienic te wpisy w /etc/udev/rules.d/libnjb.rules zgodnie z komunikatem i czy nie spowodowało to paraliżu udeva lub innych problemów
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Zmieniłem już dość dawno te wpisy i jest spokój.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Nie miałem tego komunikatu nigdy to nie mogę o tym nic powiedzieć z własnego doświadczenia.

Tu jest trochę informacji: http://sidux.com/PNphpBB2-printview-t-1 ... rt-15.html
ODPOWIEDZ