[+] zawieszanie si

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
woocash255
Posty: 56
Rejestracja: 09 lutego 2009, 23:28

[+] zawieszanie się opery

Post autor: woocash255 »

Mam problem z operą, non stop zawiesza się. Szczególnie jak wyskakuje menadżer haseł to wtedy zawieszenie jest pewne na 100%. Jak można rozwiązać ten problem?
adrikux

Post autor: adrikux »

U mnie też opera nie działa idealnie. Jakie masz środowisko graficzne? Jeżeli GNOME to "złe" działanie opery jest uzasadnione bo GNOME wykorzystuje biblioteki Gtk, a Opera zbudowana jest na QT więc na KDE powinna działać lepiej.
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

Ja mam zainstalowany zawsze ostatni snapshoot z http://my.opera.com/desktopteam/blog/ i według mnie chodzi bardzo stabilnie pod gnome i kde.

Menadżer haseł może się zwiesić podczas dodawanie nowego hasła, jeżeli za szybko klikniesz, ale to chyba dotyczyło tylko wersji QT3, pobierz tą pod QT4.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

adrikux pisze:U mnie też opera nie działa idealnie. Jakie masz środowisko graficzne? Jeżeli GNOME to "złe" działanie opery jest uzasadnione bo GNOME wykorzystuje biblioteki Gtk, a Opera zbudowana jest na QT więc na KDE powinna działać lepiej.
Nie wiem skąd te wnioski. Opera budowana jest w wersji shared i static jeśli chodzi o biblioteki Qt. Od wersji bodajże 9.63 ma też częściowe wsparcie dla wykorzystywania elementów bibliotek GTK.

Co do rozwiązania problemu jak takie rzeczy rozwiązywać.
To w pierwszej kolejności wypadałoby podać co to za wersja Opery.
Osobiście wygląda mi to na wewnętrzny problem samej Opery, który dobrze jest testować na czystej konfiguracji bez własnych ustawień.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Jeżeli ma Sida, to problemem jest nowa wersja Qt 4.5.3.

Temat na forum Siduksa
adrikux

Post autor: adrikux »

yantar pisze:Nie wiem skąd te wnioski. Opera budowana jest w wersji shared i static jeśli chodzi o biblioteki Qt. .
Bardzo łatwo to odróżnić. Jeżeli Opera byłaby tworzona w oparciu o Gtk to integrowała by się
z motywem GNOME.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@adrikux

Co ma wygląd do działania?
adrikux

Post autor: adrikux »

Nic, ale jeżeli aplikacja integruje się z motywem GNOME to wiadomo, że jest oparta na Gtk.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

adrikux, nie jestem przekonany, czy Opera jest oparta na Qt. Dopiero od pewnego czasu rozpoczęła wypuszczanie specjalnych wersji kompilowanych z użyciem bibliotek Qt3 i Qt4. Oprócz nich istnieją jeszcze wersje Opery (pierwotne, czy jak je tam nazwać), które z Qt nic wspólnego nie mają. Nie jestem pewny, ale zdaje się, że Opera to jakiś własny "wynalazek" deweloperów, którzy się nim zresztą chwalą.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Konkretnie rzecz biorąc Opera jest autorskim projektem, który ma zapewnić maksymalna przenośność. Biblioteka Qt wykorzystywana jest tylko do połączenia jej z platformą linuksową (częściowo zaimplementowano elementy GTK, żeby integracja była jeszcze lepsza i ułatwiła życie użytkownikom). Windowsowa wersja korzysta normalnie z API Windowsa, bez śladu Qt.
ODPOWIEDZ