[+] zawieszanie si

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

adrikux pisze:Nic, ale jeżeli aplikacja integruje się z motywem GNOME to wiadomo, że jest oparta na Gtk.
¯yczę powodzenia w odróżnianiu programu napisanego w GTK+ od takiego w QT4 z włączonym stylem GTK+.
pavbaranov pisze:adrikux, nie jestem przekonany, czy Opera jest oparta na Qt. Dopiero od pewnego czasu rozpoczęła wypuszczanie specjalnych wersji kompilowanych z użyciem bibliotek Qt3 i Qt4.
W wersji dla Linuksa była, jest i prawdopodobnie długo będzie oparta na QT3/4.
pavbaranov pisze:Oprócz nich istnieją jeszcze wersje Opery (pierwotne, czy jak je tam nazwać), które z Qt nic wspólnego nie mają.
Pod Windows wykorzystują winAPI.
yantar pisze:(częściowo zaimplementowano elementy GTK, żeby integracja była jeszcze lepsza i ułatwiła życie użytkownikom)
Gdzie żeś takie bzdury wyczytał, Opera pod Linuksa jest w wersji QT3/4, i jedyna rzecz jaka jest napisana w GTK+ to wybór plików (który automatycznie się włącza w GNOME, ale nie wiem czy nadal to jest ze względu na problemy, które mieli użytkownicy innego środowiska np. XFCE czy e17).

Programiści QT4, a dokładniej firma Trolltech zdecydowała, że QT4 ma wyglądać natywnie pod GTK+ (czytaj GNOME, a dokładniej UBUNTU) napisali prosty ,,wrapper'', który upodabnia QT do GTK+ (w ustawieniach QT4 można wybrać GTK+ wtedy QT4 "korzysta" ze stylu GTK+ idealnie komponując się z GNOME, tak jak każda aplikacja korzystająca z QT4).

Problem pojawia się w drugą stronę czyli GTK+ -> QT4 ponieważ GTK+ nie posiada czegokolwiek co można by wykorzystać tworząc 100% natywne odwzorowanie wyglądu QT4.

--> woocash255,
zrób kopię katalogu ~/.opera i utwórz na nowo profil (później sobie importujesz wszystko), ponieważ w wersji 10 spora ilość ustawień z wersji <9.6 może powodować wolne działanie przeglądarki i jej dużą niestabilność.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

skynet pisze:Gdzie żeś takie bzdury wyczytał, Opera pod linuksa jest w wersji QT3/4, i jedyna rzecz jaka jest napisana w GTK+ to wybór plików
A o czym ja pisałem? (zapewniam, że pod Xfce też to ma się dobrze)
adrikux

Post autor: adrikux »

skynet pisze:
adrikux pisze:Nic, ale jeżeli aplikacja integruje się z motywem GNOME to wiadomo, że jest oparta na Gtk.
¯ycze powodzenia w odróżnianiu programu napisanego w GTK+ od takiego w QT4 z włączonym stylem GTK+.
Bardzo dziękuję. Każdy kto zainstaluje pod GNOME aplikację KDE, nawet nie wiedząc, że nie jest ona pisana z użyciem Gtk pozna to zarówno po wyglądzie jak i jakości działania.
woocash255
Posty: 56
Rejestracja: 09 lutego 2009, 23:28

Post autor: woocash255 »

Nie było mnie kilka godzin i widzę że są ludzie chetni do pomocy.Szkoda że nie przeczytałem wczesniej tego co napisaliscie tylko odinstalowałem opere i zainstalowałem najnowsza wersje dla linuxa ze strony http://operapl.net/. Wszystko jest już w porządku (nic sie nie zawieższa) tylko jest jeden znowu problem-zła jakosć zdjec oglądanych w necie.jest tak za każdym razem,bez znaczenia jakie zdjecia ogladamy-na naszej klasie czy teżna innych stronach internetowych.zdjecia są po prostu rozmazane.
Awatar użytkownika
paolus
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2007, 12:29
Lokalizacja: Stolica

Post autor: paolus »

Witam
Co do rozmazanych zdjęć - wyłącz opcję opera turbo.
Pozdrawiam
adrikux

Post autor: adrikux »

woocash255 pisze:tylko odinstalowałem opere i zainstalowałem najnowsza wersje dla linuxa
Drobna informacja. W przypadku pakietów nie musisz deinstalować wybranego pakietu w celu zainstalowania jego nowszej wersji. Możesz śmiało instalować nowy posiadając stary-zostanie od "zastąpiony".
woocash255
Posty: 56
Rejestracja: 09 lutego 2009, 23:28

Post autor: woocash255 »

Dziekuję wszystkim.problem rozwiązany.Jeszcze jedno małe pytanko.Wczesniej w operze jak miałem otwartych kilka okien to na końcowym był umieszczony "znak plus" ktory otwierał nam stronę głowna opery (mam tylko nadzieje iż dobrze opisałem o co mi chodzi) na której jest 9 okien z wybranymi przez nas stronami.teraz tego "plusa" nie ma.Why?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Chodzi ci chyba o przycisk "Nowa". Może używasz jakiejś innej skórki niż standardowa.
Ale zobacz też tak:
Narzędzia → Wygląd → Przyciski → Przeglądarka (przeciągnij przycisk "Nowa" na pasek kart, być może podświetli się małe pole tuz za ostatnią kartą gdzie będziesz go mógł umieścić)
woocash255
Posty: 56
Rejestracja: 09 lutego 2009, 23:28

Post autor: woocash255 »

Dziękuję yantar, wszystko już w porządku.
ODPOWIEDZ