TV

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

TV

Post autor: Kaka' »

Ostatnio dość często pisałem na tym forum o moich problemach z Debianem i zawsze uzyskiwałem bardzo dobrą odpowiedź......teraz do szczęścia brakuje mi tylko jednej rzeczy - TV na komputerze. Wcześniej miałem XP i tam mi telewizja bardzo dobrze chodziła....a teraz nie wiem za co się wźiąść. Szukałem w gogle informacji na ten temat ale nic ciekawego dla mnie nie znalazłem.

¯eby oglądać tv musze mieć jakiś program do tego - ale jaki? I w jaki sposób mam skonfigurować moją kartę telewizyjną ( moja karta tv to: Zoltrix TV MAX ). Ta karta jest już dość stara ale działała mi na XP bez problemów.

Prosiłbym o szczegółowe opisanie co i jak mam zrobić!

Z góry dzięki !

A i jeszcze jedna rzecz - nie moge zmienić języka w operze...nie wiem czemu - zmieniam na polski ale nic... :-/
fik
Posty: 30
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:41
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fik »

No to coś słabo szukałeś bo tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.mythtv.org/wiki/index.php/Bttv
Jest wszystko napisane.
Dodam tylko, że kod Twojej karty to 15 gdybyś nie zauważył.
Jeśli wszystko będzie ok to utworzone zostanie urządzenie /dev/video0.
Do oglądania TV używałem kiedyś Tvtime, więc możesz go sobie wypróbować.

Co do Opery to jeśli nie masz odpowiednich lang files to i nie będzie po Polsku.
Do pobrania tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.opera.com/download/languagefiles/
Najlepiej wrzucić do: /usr/share/opera/locale
Trzeba je później wskazać w ustawieniach Opery odnośnie języka.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Co do opery próbowałem tak zrobić ale nie mogę wrzucić tam pliko bo mówi mi, że jest juz tam taki.
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

Kaka', co do pliku językowego opery, możesz zapisać go w dowolnym miejscu (do którego masz prawo), potem w preferencjach dodaj nowy język i podaj ścieżkę do tego pliku. Po zapisaniu zmian efekt powinien być natychmiastowy.
ODPOWIEDZ