Problem z modulem spca5xx

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Bajek
Posty: 6
Rejestracja: 31 lipca 2006, 21:08

Problem z modulem spca5xx

Post autor: Bajek »

Mam kamerke Creative WebCam Vista.

Zeby ja odpalic musze wkompilowac modul spca5xx.

Postepujac zgodnie z instrukcja pobralem archiwum rozpakowalem wykonalem nastepujace komendy:

make clean
make
modprobe -r spca5xx
rm -rf /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/usb/media/spca5xx*
make install
modprobe spca5xx

i po wykonaniu ostatniej dostaje komunikat:

Kod: Zaznacz cały



FATAL: Error inserting spca5xx (/lib/modules/2.6.8-2-686/kernel/drivers/usb/media/spca5xx.ko): Invalid module format 


natomiast dmesg wyrzuca cos takiego:



Kod: Zaznacz cały


spca5xx: version magic '2.6.8 preempt K7 REGPARM gcc-3.3' should be '2.6.8-2-686 preempt 686 gcc-3.3'

czy ktos moze wie czego to jest przyczyna, bo przewalam google na lewo i prawo i nie znajduje odpowiedzi.
Verdan
Posty: 80
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 17:49

Post autor: Verdan »

Wygląda na to, że masz skompilowany moduł nie do tego kernela. Zobacz czy nie masz przypadkiem symlinka /usr/src/linux wskazującego nie na te źródła kernela których aktualnie używasz. Najlepiej zerknij do Makefile albo ustaw odpowiednią zmienną środowiskową.
A jeszcze lepiej skompiluj ten moduł używając module-assistant'a (polecam, bardzo wygodne narzędzie jeśli chodzi o dodawanie modułów, szybko, skutecznie i bezboleśnie, module-assistant sam zadba o to, żeby zbudować Ci go do odpowiedniej wersji, środowisku itp itd). Nie zapominaj również o tym, że źródła do spca5xx znajdują się w repozytorium co w połączeniu z module-assistantem daje gotowy moduł w około 35 sekund :).

Pozdrawiam.
zjam
Posty: 49
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 15:25

Post autor: zjam »

Wydaje mi się, że błąd tkwi w architekturze.
Moduł skompilowałeś pod jądro k7 linux-image-2.6-k7 - Linux kernel 2.6 image on AMD K7 machines, a powinien być pod linux-image-2.6-686 - Linux kernel 2.6 image on PPro/Celeron/PII/PIII/P4 machines bo pewnie taka jest Twoja wersja jądra ;-)
Bajek
Posty: 6
Rejestracja: 31 lipca 2006, 21:08

Post autor: Bajek »

Dziekuje juz tym walcze :)
ODPOWIEDZ