Użytkowanie alltray i Fluxbox

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
Dalik
Beginner
Posty: 206
Rejestracja: 25 października 2007, 18:13
Lokalizacja: /home/dalik

UŻytkowanie alltray i Fluxbox

Post autor: Dalik »

Postępując zgodnie z instrukcją: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 na środowisku GNOME (w pracy) działa wszystko ładnie, jednak jak ma się alltray do Fluxboksa bo nie działa tak jak powinien?
Po zminimalizowaniu mogę jedynie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać ,,UNDOCK'' po czym program (pyslsk) podnosi się, jednak już nie da się go ponownie zminimalizować (X zamyka mi program) (alltray stale pracuje).

Podczas uruchamiania alltray wyskakuje taki błąd jednak mam wrażenie, że to nic ważnego:

Kod: Zaznacz cały

(alltray:12419): Gtk-WARNING **: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/libclearlooks.so: niewłaściwa klasa ELF: ELFCLASS64
sigo
Junior Member
Posty: 501
Rejestracja: 21 marca 2009, 19:12

Post autor: sigo »

Warning to ostrzeżenie; można je zazwyczaj zignorować.
Error to błąd; jego nie należy (lub nie powinno się) ignorować.

Wątek z takim ostrzeżeniem.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

U mnie jest dokładnie taki sam problem jak opisałeś Dalik, tyle że na KDE. Tak mnie to denerwowało, że przestałem używać Alltray. Program jest wadliwy.

Z tego co widzę jest zgłoszony bug na to, ale zanim zostanie on rozwiązany to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie.

https://bugs.launchpad.net/alltray/+bug/385386

P.S. U mnie nie występuje ten komunikat co u Ciebie o błędzie GTK, więc on najwyraźniej nie ma związku z tym problemem.
Awatar użytkownika
Dalik
Beginner
Posty: 206
Rejestracja: 25 października 2007, 18:13
Lokalizacja: /home/dalik

Post autor: Dalik »

W porządku, czyli sobie odpuszczę używanie tego programu. Jest może jakiś zamiennik?

Co do ostrzeżenia domyślam się, że to chodzi o mój styl, którego używam (ustawiałem go po omacku ale działa i to jest najważniejsze).
sigo
Junior Member
Posty: 501
Rejestracja: 21 marca 2009, 19:12

Post autor: sigo »

Niestety żadnego nie znam.

Proponuję jednak zapoznać się z podręcznikiem używanych aplikacji - niektóre mają możliwość startu w trayu.
ODPOWIEDZ