Lista zainstalowanego oprogramowania

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Szarek
Posty: 20
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Lista zainstalowanego oprogramowania

Post autor: Szarek »

Instaluje programy przez apititude. Chciałbym uzyskać listę programów (bez zależności) które zainstalowałem od instalacji systemu. Jak to zrobić? Wpadłem na pomysł aby napisać program który przeszukuje log aptitude i wpisuje tą listę ale jedyna przeszkoda na mojej drodze jest nie znany mi program który kompresuje stare logi, co to za program i jak zmienić aby nie kompresował logów?

Za tą kompresję odpowiada logrotate, jak go skonfigurować aby nic nie robił z logami aptitude?
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

Ja mam metode na to taką - zaraz po instalacji systemu robie zrzut listy zainstalowanych pakietów:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l > lista.txt
potem instaluje paczkę "diffuse" aby mieć program do porównywania zawartości plików tekstowych i po zainstalowaniu iluś tam paczek robie następny zrzut listy pakietów, wrzucam pierwszą i następną w kolejności liste (można naraz trzy porównywać w Diffuse) i porównuje.
Wszystko w tym programiku jest ładnie pokazane co nowego przybyło w porównaniu ze stara listą. ;-)
Szarek
Posty: 20
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Szarek »

[quote="Katiusha"]Ja mam metode na to taką - zaraz po instalacji systemu robie zrzut listy zainstalowanych pakietów:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l > lista.txt
potem instaluje paczkę "diffuse" aby mieć program do porównywania zawartości plików tekstowych i po zainstalowaniu iluś tam paczek robie następny zrzut listy pakietów, wrzucam pierwszą i następną w kolejności liste (można naraz trzy porównywać w Diffuse) i porównuje.
Wszystko w tym programiku jest ładnie pokazane co nowego przybyło w porównaniu ze stara listą. ]
Ciekawe rozwiązanie, czekam też na inne :-).
ODPOWIEDZ