wader - problem z używaniem paczki z ubuntu, b

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
kmir
Posty: 28
Rejestracja: 20 lipca 2008, 13:08

wader - problem z uŻywaniem paczki z ubuntu, błąd pythona

Post autor: kmir »

Witam.

Bardzo chciałbym uruchomić pod debianem program Wader link. Ma paczki dla ubuntu. Jednak wersja jaunty w ogóle się nie odpala, a dla starszych wersji, owszem, uruchamia się, ale nic nie działa (przy próbie ustawienia konfiguracji wywala

Kod: Zaznacz cały

Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/wader/gtk/controllers/preferences.py", line 56, in on_add_profile_button_clicked
    return show_profile_window(self.model)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/wader/gtk/dialogs.py", line 89, in show_profile_window
    device_callable=main_model.device_callable)
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/wader/gtk/models/profile.py", line 91, in __init__
    raise ValueError("Bad arguments for ProfileModel.__init__")
ValueError: Bad arguments for ProfileModel.__init__
Wersja nieskompilowana jest tu , ale nie mam pojęcia ja takie pythonowe-coś się kompiluje ;)

Zależności oczywiście mam spełnione, korzystam po prostu z repo ubuntu.
winnetou

Post autor: winnetou »

Dziękuje...
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Kodu pythona nie kompilujesz, po prostu go odpalasz

Kod: Zaznacz cały

./kod.py
python kod.py
Nie mam pojęcia do czego ten wader służy, tym niemniej poleciłbym Ci rozpakować paczki (dpkg --extract-only bodajże) do jakiegoś tymczasowego katalogu, całą wypakowaną hierarchię przeniósłbym do /usr/local i stamtąd próbował odpalać. Może być też tak, że wersja interpretera pythona się nie zgadza.
kmir
Posty: 28
Rejestracja: 20 lipca 2008, 13:08

Post autor: kmir »

Tzn, po prostu ta paczka miała setup.py, dlatego pomyślałem o jakimś kompilowaniu. Jednak po odpaleniu tego, a potem programu z katalogu /bin nic się nie zmienia, nadal ten sam błąd...
Macie pomysł o co może chodzić, z czym python ma problem? Pod Ubuntu (oczywiście ten program działa).

ps. A program służy do obsługi modemów gsm, podobno ktoś odpalił na nim modem Option Globetrotter GT max, który wiesza wszystkie umtsmon, vodafone, global3g, pgprs...
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Zrób tak: sprawdź jakie wersje zależnych pakietów masz w Ubuntu, i spróbuj zainstalować najbardziej im zbliżone w Debianie. Poza tym, wydaje mi się że troszkę za bardzo obciąłeś loga.
kmir
Posty: 28
Rejestracja: 20 lipca 2008, 13:08

Post autor: kmir »

lis6502 pisze:Poza tym, wydaje mi się że troszkę za bardzo obciąłeś loga.
To jest całość. Przy uruchamianiu programu konsola jest pusta, przy próbie dodania konfiguracji wyskakuje ten błąd.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Plik setup.py występuje (zwykle) tam gdzie należy zbudować moduł, wygląda to tak:

Kod: Zaznacz cały

python setup.py build
python setup.py install
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

lis6502 pisze:poleciłbym Ci rozpakować paczki (dpkg --extract-only bodajże) do jakiegoś tymczasowego katalogu, całą wypakowaną hierarchię przeniósłbym do /usr/local i stamtąd próbował odpalać.
Nie lepiej ściągnąć trunka z svn? Wszystko jest tu, wraz z informacją jak się "dodaje" nową dystrybucję: http://trac.wader-project.org/
ODPOWIEDZ