Wysy

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
raggo82
Posty: 94
Rejestracja: 12 lutego 2008, 20:44

Wysyłanie folderów przez bluetooth do telefonu

Post autor: raggo82 »

Witam
Problem dotyczy przesyłania folderów do telefonu se c702 (który przez kabel usb jest nie widoczny) przez bluetooth, mianowicie wysyłanie plików działa - natomiast folderów nie. Próbowałem przez kbluetooth i gnome-bluetooth i wammu, żaden z tych programów nie wysyła folderów.
Moje pytanko brzmi czym i jak wysyłacie foldery do swoich telefonów? Bo na pewno ktoś wysyła choćby album mp3 do telefonu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

Witaj, też się z tym "męczyłem", teoretycznie przez kbluetooth da się. Ciężko mi jest dosłownie opisać co należy zrobić, lecz na pewno wiem, że bazowałem na artykule od Mandrivy: http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=120679 .
Jak będziesz miał włączony kbluetooth w pasku powinna się pokazać ikonka od niego, teraz wystarczy podejść z telefonem, włączyć w nim bluetooth, w trayu powinna pokazać się informacja o sprzęcie i MACu jego, klikamy 2x na ten przycisk w trayu, konqueror powinien przekierować Cię na stronę: bluetooth:/ w moim przypadku pokazał się ten telefon, wchodzisz w niego, bla,bla,bla w telefonie pokazuje się informacja żebyś wpisał hasełko, wybierasz sobie jakieś, akceptujesz po czym w komputerze powinno się także potwierdzenie tego hasła, wpisujesz hasło, przekierowuje Cię na pamięć telefonu (o ile się nie mylę) i masz dostęp do "grzebania" w plikach telefonu. Robiłem to na jakiejś Nokii i działa! Pozdrawiam!
raggo82
Posty: 94
Rejestracja: 12 lutego 2008, 20:44

Post autor: raggo82 »

Witam, niestety sposób podany przez qbsiu, nie działa tzn. dalej nie moe wysyłać folderów, po dwukrotnym kliknięciu na kbluetooth nic się nie dzieje .
Pzdr
ODPOWIEDZ