[+] Mplayer - obci

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

[+] Mplayer - obcięty obraz na dołączonym telewizorze

Post autor: dawid »

Witam.

Borykam się z następującym problemem. Do wyjścia tv out w karcie graficznej podłączyłem telewizor. Konfiguracja i ustawienie trybu twinview przebiegła bez problemu, co obrazuje poniższy rysunek:

Obrazek

Na ekranie telewizora chciałbym oglądać filmy przez mplayera. I właściwie mogę to robić z drobnym jednak mankamentem. Film w trybie pełnego obrazu jest obcięty z boku i z dołu jak widać na załączonym obrazku:

Obrazek

Mplayer na pełnym ekranie przyjmuje rozdzielczość z monitora 1680x1050, a nie z telewizora 1024x768 przez co na tv obraz jest obcięty.

Mam skonfigurowanego lirca do obsługi mplayera. Oto fragment pliku .lircrc odpowiedzialnego za pełny ekran:

Kod: Zaznacz cały

# fullscreen
begin
    prog = mplayer
    button = MAX
    repeat = 3
    config = vo_fullscreen 
end
Na razie jedynym sposobem na poprawne wyświetlanie filmu na telewizorze jest zmaksymalizowanie okna -> dwukrotne kliknięcie w belkę okna.

Znacie jakiś sposób na poprawne wyświetlanie filmu na telewizorze? Ewentualnie zadowoliłbym się skonfigurowaniem lirca tak aby przycisk w pilocie maksymalizował mi okno mplayera. Jakieś sugestie jak to zrobić?

Mój sprzęt:
karta graficzna - GF 7600GT
sterownik nvidia 177.80
monitor Acer AL 2216W (1680x1050)
telewizor samsung (1024x768)


[bEdycja:[/b]

Problem w sumie rozwiązany. Po zainstalowaniu KDE4.2 w/w przypadłość nie występuje. Mogę oglądać filmy na pełnym ekranie.

Pozdrawiam
dawid
ODPOWIEDZ