Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Spass pisze:Szybka odpowiedź mnie wkurza, bo tylko niepotrzebnie rozwala forum. Wiem, trochę przesadzam, ale nie lubię mieć ciągle miejsca zajmowanego przez szybką odpowiedź, bo nie mam zamiaru odpowiadać w każdym przeglądanym temacie. Szkoda, że ta belka nie jest zwijalna.
Strona główna ==> preferencje (na dole po liście forów, a przed "Kto jest na Forum") ==> "Szybka odpowiedź".
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Tak wiem, mam wyłączoną szybką odpowiedź. Dlatego właśnie proponowałem podgląd tematu podczas pisania nowego postu. Chodziło mi o zwijalność w sensie, że klikam na belkę i zostaje sama belka "Szybka odpowiedź", a po ponownym kliknięciu się rozwija. Tak jak belka "Ogłoszenie" na przykład.
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

co do informacji odpowiedz - uważam, że warto ją zostawić. Widzę inny problem, że jest "dwustronny" spróbuje go pokazać z obu "newbie" brązowy, "stary forumowicz" niebieski:

jesteś nowym użytkownikiem forum, a może nie tylko, może zaczynasz w ogóle prace z komputerem, z Debianem, a co gorsza dopiero założyli Ci sieć. Jakimś cudem znajdujesz to forum, jest tu troszkę rozwiązań podobnych do Twoich problemów, więc się zapisujesz i prosisz o pomoc
pojawia sie post z problemem, ale o co w tym chodzi? Czego właściwie chce potrzebujący pomocy? prosisz o logi, i o szklaną kulę
patrzysz wyskoczyli na Ciebie, że niejasne, niezrozumiałe chcą od Ciebie jakiś logów (co to takiego, i gdzie znaleźć?) pytasz o co dokładnie chodzi. A przeciez czekałeś na rozwiązanie problemu
i jeszcze nie wie jak to sprawdzić(!) no dobra tym razem poprowadzę za rączke: wpisz to a to w terminalu
oczywiście nie działa, po n postów z instrukcją jak zrobić, zeby zadziałało...
co? przecież to było już 3 posty temu w dziale "Właściwe", pogoogluj młody
tak ale w tamtym poscie to nie działało, jak Xy już były zainstalowane, a u mnie nie chcą się zainstalować
wklejasz link do podręcznika Kaki, z jakiej choinki ten newbie się urwał
no nareszcie! tutaj wszystko jest jasno opisane, tylko dlaczego nie pisali mi tak od razu?

Jaki morał z tego oczopląsu? Ano taki, że nie zawsze wiemy co trzeba, mimo najlepszych chęci, nie znamy też poziomu rozmówcy. Czy nie prościej od narzekania na 1000 identycznych postów o nvidii byłoby, oprócz maila z potwierdzeniem rejestracji, dodawać jeszcze takiego z linkami do podręczników, informacji jak używa się forum etc. Początkującemu da to olbrzymią pomoc, a sądzę, iż doświadczonych nie obrazi.
Co Wy myślicie o takim udogodnieniu, dla rozpoczynających?

//edit
Zmieniłem kolor, zielony jest dla moderatorów
Czaja
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Mysle, ze pomysl z powyzszego posta jest niezly. Takie linki nie musza byc w mejlu, moze jakis automat, ktory wysylalby przy pierwszym logowaniu, PMa z lista kilku naistotniejszych HotTo na forum.
Moze tez dodac np. jakies pole informacyjne, albo wyskakujace okienko przy zakladaniu tematu, zeby podawac w miare mozliwosci nazwe sprzetu ktorego dotyczy problem, srodowsko graficzne itp.. Moze troche to zmniejszy odbijanie szklanej kulki =]
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

yantar pisze:Moze tez dodac np. jakies pole informacyjne, albo wyskakujace okienko przy zakladaniu tematu, zeby podawac w miare mozliwosci nazwe sprzetu ktorego dotyczy problem, srodowsko graficzne itp.. Moze troche to zmniejszy odbijanie szklanej kulki =]
Pomysł z przesyłaniem linków do najważniejszych howto nie jest zły. Co do okienek informacyjnych - wyskakujące okienka większość przeglądarek blokuje. Możnaby dać po prostu tylko dwa linki - poradnik Kaki, i regulamin. W regulaminie jest mowa o konkretnym nazywnaniu tematów, podawaniu istotnych informacji w postach i wogóle zasadach, które każdy powinien przestrzegać rejestrując się i korzystając z forum. Jest tam też link do http://rtfm.killfile.pl/ które jest pomocne w pisaniu pytań na forum. O poradniku Kaki nie muszę pisać :) wiadomo, że jest bardzo przydatny.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

z tym wysyłaniem poradników bym się narazi wstrzymał.
właśnie trwają prace nad portalem Debiana, więc tam będzie można zrobić kącik dla newbie.
jarman
Beginner
Posty: 225
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgora / Wroc

Post autor: jarman »

Nie wiem czy ktos jeszcze zaglada do tego tematu, ale co tam :)
Mam tylko jedna uwage, a raczej propozycje, aby zorganizowac przypominacz GG. O co chodzi?? A no o to, ze jak tworzysz nowy temat to mozna zaznaczyc opcje przypominacza... jak ktos odpisze to ladnie na GG z jakiegos numeru forumowego jestes powiadamiany. Nie wiem czy dosc jasno sie wyrazilem. Mozna to przetestowac na forum.slackware.pl - tam sprawdza sie to bardzo dobrze.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Przecież takie powiadomienia przychodzą na maila...
jarman
Beginner
Posty: 225
Rejestracja: 01 lipca 2007, 11:41
Lokalizacja: Zgora / Wroc

Post autor: jarman »

No wiem ze przychodza na maila... niemniej jednak wydaje mi sie ze (ale to tylko moje prywatne zdanie) ze GG-powiadamiacz mialby swoich zwolennikow, ktorzy bardziej preferowali by takie rozwiazanie.
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

możliwe, że miałby swoich zwolenników, ale IMVHO możesz go sobie ustawić sam. To kwestia właściwej skrzynki pocztowej albo konfiguracji klienta gg. Nie bawiłem się w to, więc nie znam szzczegółów, ale wiem, że jest możliwe, by dostawac powiadomienia o mailach na gg
ODPOWIEDZ