Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

propozycja tagi bbcode: google

[google]hasło[/google] wstawiało by coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://www.google.com/search?q=hasło]Google: hasło[/url]
[google=hasło]Poszukaj na google[/google] dawało by:

Kod: Zaznacz cały

[url=http://www.google.com/search?q=hasło]Poszukaj na google[/url]
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Hmm, IMO tag [google] to już całkiem gloryfikacja lenistwa.
stary_wyjadacz pisze: pogooglaj
i jak się user nie przyłoży to się nie dowie :) Z mojej strony: fajnie byłoby gdyby w liście z tematami można było posortować wg ilości odpowiedzi, daty założenia tematu czy wg innych 'klikalnych' kryteriów. Dzięki temu spokojnie możnaby przejrzeć tematy które zostały olane(klik w ilość odpowiedzi) ew ewolucję autora ;p
fenix23
Posty: 62
Rejestracja: 09 października 2008, 17:47

Problem z forum

Post autor: fenix23 »

Witam

Czy jest jakaś możliwość zablokowania zawijania forów? Kilkukrotnie mi się już to przez przypadek zdarzyło i wtedy muszę czyścić ciastka aby móc cokolwiek zrobić.

Pozdrawiam
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

A jak klikniesz na nie z powrotem, to ci się nie rozwijają?
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Rad, u mnie na Operze "Ogłoszenie" po zwinięciu nie rozwija się, więc problem istnieje.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Proponowałbym założenie działu mniejszości, tzn. Debian na innych platformach niż x86. Z tego co mi wiadomo byłoby tam 2 (słownie: dwóch) użytkowników na początek, z czasem może ich liczba wzrosłaby. Można by machnąć jakieś how-to o crosskompilacji, osobiście wałkuję platformę Jornada 680 na sh3, ale zdarzyło mi się również odpalić Fedorę na PS2, bliżej nieokreśloną dystrybucję na HTC Wizard. Z początku pewnie ludzie zaglądali by ze zgrozą, ale może po czasie... kto wie?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Rad, ruun, http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=64970
lis6502 pisze:Proponowałbym założenie działu mniejszości,
Instalacja Debiana na innych platformach sprzętowych, aż takie rozdrobnienie forum?
Tych dwóch użytkowników zawsze może się gdzieś przykleić.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Czuję się zdyskryminowany ;) . Dwóch na chwilę obecną, jeśli liczba ta wzrośnie do choćby dziesięciu to i tak uznam to za sukces. Proponujesz w takim razie bym np z kompilacją gcc, której za Chiny nie mogę ruszyć, zgłosił się do działu 'programowanie'?
fnmirk pisze:Instalacja
to za mocno powiedziane, właściwie to 'budowa' a raczej 'ręczne tar xvvf kilku paczek'.

[ Dodano: 2008-11-27, 21:12 ]
Dałoby radę dorzucić w szukajce silnik z googli? Jeśli np wpiszę 'nie lubię żółtego' to forumowe 'szukaj' znajdzie mi to co wpiszę, google poszuka jeszcze 'lubie, zoltego' i to z odmianami. Osobiście wolę wpisać w googlach

Kod: Zaznacz cały

site:debian.linux.pl "nie lubię żółtego"
niż brodzić w tysiącach tematów, znowu wyniki wyszukiwania są bardziej przejrzyście ułożone jeśli szukamy przez forum. Można połączyć obie te funkcjonalności?

[ Dodano: 2008-12-02, 23:44 ]
Malo eleganckie jest dawanie obrazków z napisami 'FAQ' 'Szukaj' w górnej belce. Dzisiaj wyłączyłem automatyczne ładowanie grafiki w ff i efekt był tego taki że nie za bardzo mogłem poruszać się po forum. może ALT do każdego obrazka były rozwiązaniem?

[ Dodano: 2009-03-08, 00:54 ]
Dałoby radę założyć do howto temat z pytaniami odnośnie danego poradnika? W stylu
poradnik pisze: cześć. w celu tego i tego zrób to i to. jeśli nie da rady to zainteresuj się tym tematem, ewentualnie tym (znowu link). Błędy i uwagi zgłaszać tutaj (link do jakiegoś tematu)[/url].
Howto zamykamy, a ludzie oftopują w jakimś temacie, w którym obowiązkowo posty będzie się wygaszało po tygodniu, żeby autor poradnika mógł je przeczytać i ewentualnie skorygować poradnik. Efekt: czyste howto będące w miarę na bieżąco, nikt nikomu nie napiera na skrzynkę prywatnych wiadomości, nikt nie nabija postów (bo te są usuwane)... Po jakimś czasie (niech będzie tydzień od ostatniego posta) z poradnika usuwa się link do tematu z dyskusją, a dyskusję czyści się/ usuwa.
panel
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 13 marca 2009, 21:07

Do tematu "zbiór/opis programów pod konsolę"

Post autor: panel »

Czytałem temat " zbiór/opis programów pod konsolę" i zauważyłem, że jest trochę niekompletny. Może za wcześnie został zamknięty...

Nie ma nic o takich ważnych programach - jak dla mnie niezbędnych - takich jak: mc, fbi i/lub zgv, links/links2 lub w3m, alpine lub mutt, cdcd, ripit, cdrecord i wodim, -może ximp3 także arecord i aplayer, dla laptopów użyteczne yacpi, użytkowe do pdf-ów - pdftotext, convert, dla procesów ps aux, do drukowania lpr. W ogóle nic o grach - nethack, adom, angband itp.

Przydałoby się coś o rozdzielczości konsoli, żeby to wygląd jakiś miało.
Praca w trybie tekstowym to na starych laptopach oszczędność energii i zasobów, może warto poznać kilka programów.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Został zamknięty aby nie był "zaśmiecany", ale jeśli chciałbyś coś dopisać to skontaktuj się z fnmirk. Owszem jest tam mało napisane... Ja obecnie nie mam czasu, a za innych się nie wypowiadam :) . Gdy będę go miał trochę więcej chętnie coś dopiszę.
ODPOWIEDZ