Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Post autor: velmafia »

Witam.

Chciałbym żebyście zamieszczali tutaj wasze uwagi, propozycje i pomysły dotyczące forum.
Ogólnie wszytko to co na forum powinno zostać: zmienione, poprawione, zostawiane tak jak jest, itp.

Wszelkie propozycje, oraz pomoc w rozwoju forum mile widziane.


Dodane:

Nowy skrypt forum i nowy temat:
http://debian.linux.pl/threads/17829-No ... %82ona-DLP
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

1.Dajcie tu jakieś kolory na stronie, bo jest strasznie czarno-biało-szaro. Nie mówię, że ma być jakaś choinka z lampkami, ale żeby chociaż jeden kolor jakiś. O zobaczcie jak tu jest fajnie, od razu przyjemniej się patrzy. Albo coś takiego jak możliwość zmiany kolorystyki, widziałem na jakimś forum coś takiego - dobry pomysł, bo każdy może sobie wtedy ustawić kolorystykę jaką lubi. Ja poproszę, żeby jasno zielony był do wyboru... :-D

2.Druga sprawa, to przydałoby się więcej emotikon wyrażających bardziej skomplikowane emocje (np. zamiast tych znaków rosyjsko-greckich, z których mało kto korzysta). Zaglądam czasem na forum http://www.forum.mazdaspeed.pl i jest tam dużo fajnych ikonek (trzeba się zalogować, żeby wszystkie zobaczyć w opcjach pisania postów). Dzięki temu posty w wątkach są ciekawsze i forum robi się ciekawsze.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Mnie kolorystyka się podoba - jest czytelna.Co do emotek - imo forum służy do tego aby opisać swój problem i dostać pomoc/porade. Emotka obrazująca jak strasznie jest mi żal że nie mogę uruchomić jakiegoś programu jest zbędna. Nie róbcie z tego forum jakiegoś czatu :]. Pozatym nie wszystkie czytniki rss poprawnie wyświetlają emotki.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

darkwater pisze:imo forum służy do tego aby opisać swój problem i dostać pomoc/porade. Emotka obrazująca jak strasznie jest mi żal że nie mogę uruchomić jakiegoś programu jest zbędna.
A samochód służy do tego aby z punktu A dostać się do punktu B. Jednak niektórzy wolą przedostawać się używając czegoś więcej niż trabanta.

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ad:1.

Według mnie styl jest ok, bardzo przejrzysty, miły dla oka, co jest bardzo ważne. A dobreprogramy.pl to IMHO są właśnie te "lampki na choinkę". Jak już miała by być zmiana stylu, to nie dla mnie. Można zrobić tak żeby każdy sobie wybrał z dostępnych stylów - choć według mnie aktualny jest świetny i lepiej tego nie zmieniać.

Ad:2.

Nienawidzę emot ;) Lubię zwykły prosty tekst, jak np. :-) Po prostu, jak patrzę na inne fora, np: forum.ubuntu.pl, dobreprogramy.pl itd. to aż płakać się chce co się widzi w postach. Co drugie zdanie emota, która najczęściej w ogóle tam nie pasuje. Nie psujmy tego forum. Tak jak powiedział darkwater, nie róbmy z forum czatu - bo to bez sensu. Oczywiście jest to tylko moja opinia, a będzie co ma być, ale ja z emot (mówię o tych "obrazkowych") korzystać nie będę.



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Kaka' pisze:Nienawidzę emot ]

Przecież wystarczy wyłączyć pokazywanie emot w swoich opcjach forum.
Kaka' pisze:Według mnie styl jest ok, bardzo przejrzysty, miły dla oka, co jest bardzo ważne.
No właśnie, według Ciebie...
Chodzi mi o to, żeby był jakiś wybór: jak ktoś nie lubi emot - to je sobie wyłączy, jak ktoś nie lubi kolorów - to sobie ustawi styl "spartański".
Ale jak ktoś ma podejście mniej ascetyczne to sobie włączy. That's all.

Pozdrawiam,
davidoski
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

@davidoski
A samochód służy do tego aby z punktu A dostać się do punktu B. Jednak niektórzy wolą przedostawać się używając czegoś więcej niż trabanta.
Oczywiście - ale nie oznacza to też że muszą się poruszać pojazdem będącym skrzyżowaniem choinki z barokową karocą z dodatkiem pojazdu cyrkowego.Forum imo powinno być przedewszystkim funkcjonalne. Zresztą i tak najważniejsza jest zawartość - w końcu co wolałbyś przeczytać, ciekawy artykuł wydrukowany na papierze toaletowym czy wydane na wysokiej jakości papierze pisemko typu "Bravo" ??
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

darkwater pisze:choinki z barokową karocą z dodatkiem pojazdu cyrkowego
Bez przesady. Chodzi tylko o dodanie opcji zmiany kolorystyki na bardziej atrakcyjną.
darkwater pisze:ale nie oznacza to też że muszą
Nie będą musieli, bo propozycja jest aby była to opcja, a więc coś do wyboru. Nikt nie będzie do niczego zmuszony.
darkwater pisze:w końcu co wolałbyś przeczytać, ciekawy artykuł wydrukowany na papierze toaletowym czy wydane na wysokiej jakości papierze pisemko typu "Bravo" ??
Wolałbym przeczytać ciekawy artykuł wydrukowany na wysokiej jakości papierze.

Pozdrawiam
Mistrig
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2007, 16:25

Post autor: Mistrig »

1. Zrobić rozciąganie się forum tak jak na forum.ubuntu.pl. Czemu niby ma być ustalona stała szerokość forum?
2. Rozdzielić "Desktop & Multimedia"
3. Wywalić dział IRC, a ogłoszenie o nim dać na "Główne Tematy" (ew. do ogłoszeń), reszte tematów wrzucić do "Luźne".
4. Zamiast dawać stalą czcionke (np. 11px), dać opis słowny (np. small, medium, large) dzięki temu na niektórych kompach nie będzie drobnych maczków.
p_and
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwietnia 2007, 13:30

Post autor: p_and »

Mistrig pisze:4. Zamiast dawać stalą czcionke (np. 11px), dać opis słowny (np. small, medium, large) dzięki temu na niektórych kompach nie będzie drobnych maczków.
Popieram przedmówcę. Na codzień pracuję w rozdzielczości 1280x1024, korzystam z przeglądarki Konqueror. Tekst jest na tyle mały, że ciężko mi go przeczytać, więc jestem zmuszony do skorzystania z opcji skalowania. Niestety w domyślnych stylach phpBB rozmiar czcionki jest wyrażany przy pomocy pikseli. Podczas skalowania zanikają wszelkie proporcje i układ forum prezentuje się koszmarnie. Proponuję skorzystać z wartości względnych, wyrażanych przy pomocy %, czy jednostki em. Proponuje poniższe rozwiązanie.

Dla elementu body można by ustalić wielkość czcionki przy pomocy opisu słownego, wartość small byłaby w tym wypadku idealna (przeglądarki za te wartość przyjmują zazwyczaj 12px). Jak wiadomo każdy element podrzędny dziedziczy style związane z prezentacją tekstu od swojego rodzica (elementu nadrzędnego). W łatwy sposób można manipulować tymi wartościami, nie psując przy tym układu strony i dając szansę odwiedzającym na odnalezienie poszukiwanych informacji. Jeżeli akapit z założenia ma być wyświetlany czcionką 10 px wystarczy skorzystać z jednej z dwóch poniższych reguł:

Kod: Zaznacz cały

p {
    font-size: 80%]

lub

[code]
p {
    font-size: 0.8em;
}
Jeżeli znajdę czas, chętnie zmodyfikuję arkusze stylów tego forum, w ramach rekompensaty za Wasza pomoc ;-) Oczywiście, jeżeli uważacie, że taka modyfikacja jest potrzebna.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ