Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
bartek
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 01 maja 2006, 08:14

Post autor: bartek »

witam,

1. Zwiększyłem rozmiar czcionek na forum.
2. Zlikwidowałem mało uczęszczane forum IRC i poprzenosiłem na poszczególne fora.

Postaram się dynamicznie rozszerzyć forum o ile pozwolą mi na to style i nic się nie "rozjedzie"

Pozdrawiam,
br
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

Co do kolorystyki, stylu popieram podejście Kaki - tutaj wreszcie mogą odpocząć oczy, co ważne przy czytaniu instrukcji... Plastycznie zaleta tego forum jest właśnie brak "dekoracji choinkowych". Wielkość czcionki, i szerokość jest rzeczywiście dyskusyjna.
Co do treści - Choć zwykle jest na forum to czego szukam, to znalezienie rozwiązania z przed np roku jest już dość czasochłonne. Może ten fragment dałoby się jakoś poprawić, ułatwić szukanie?
Do niektórych tematów nie tylko częściej się zagląda (liczba wyświetleń), po prostu są bardziej pomocne i szkoda, że poza autorem nikt nie jest w stanie zaznaczyć że ten temat jest mu pomocny (poruszana już na forum sprawa punktów) jako zwykły "oglądacz" też czerpie z niektórych tematów większe korzyści, fajnie byłoby móc to zaznaczyć.
Być może prócz informacji autor, ilość odpowiedzi, wyświetleń dodać jeszcze informacje tego typu w spisie tematów. - To przyspieszałoby szukanie rozwiązań częstszych problemów
pozdrawiam
maciekr
Beginner
Posty: 205
Rejestracja: 13 listopada 2006, 19:27
Lokalizacja: Bielsk Podl/Warszawa

Post autor: maciekr »

Mam pewien problem ze zmianą informacji w profilu. Jak klikam wyślij to pokazuje że hasło nie pasuje do email'a to przy zmianie trzeba podawać hasło...?Wcześniej mogłem zmieniać bez problemów.
harold
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Lublewo

Post autor: harold »

Witam!

Jak zauważyłem, forum jest zabezpieczone przed pisaniem post pod postem - automatycznie dopisuje treść nowego wpisu do starego. Jednak IMHO to użytkownicy powinni dbać o doprecyzowanie (chwilę myślałem, jak to słowo powinno brzmieć ;-)) swoich postów poprzez "Edytuj", ponieważ nieraz może zaistnieć potrzeba napisania postu po poście - tak jak w moim topicu sprzed kilku dni. Kolejny wpis miał być kolejną myślą, innym pytaniem, a nie uzupełnieniem poprzedniego postu. Z powodu blokady multipostingu chyba niewiele osób, które wcześniej go czytały, odnotowało mój dopisek.

BTW: Możecie zmienić wymagania dotyczące avatara?
Obrazek musi być mniejszy niż 400 pikseli szerokości i 50 pikseli wysokości
Pozdrawiam
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

harold pisze:Z powodu blokady multipostingu chyba niewiele osób, które wcześniej go czytały, odnotowało mój dopisek.
Przeciwnie, jest przecież przed Twoim następnym wpisem zaznaczone: Dodano <data>, więc wyraźnie widać, że to jest nowa myśl i dodano to kilka dni po napisaniu poprzedniego posta.
harold pisze:Jednak IMHO to użytkownicy powinni dbać o doprecyzowanie (chwilę myślałem, jak to słowo powinno brzmieć ) swoich postów poprzez "Edytuj"
Moim zdaniem ten mechanizm jest dobry. Dla mnie wygląda to czytelniej kiedy nie jest to następny post, tylko dopisek do poprzedniego. Co do dbania o doprecyzowanie swoich postów przez "Edytuj", to nie zawsze wszyscy pamiętali by o tym, a jak robi to maszyna to zawsze jest pewność, ze będzie porządek :)
harold
Posty: 9
Rejestracja: 18 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Lublewo

Post autor: harold »

mlyczek pisze: Przeciwnie, jest przecież przed Twoim następnym wpisem zaznaczone: Dodano <data>, więc wyraźnie widać, że to jest nowa myśl i dodano to kilka dni po napisaniu poprzedniego posta.
Masz rację, wygląda estetycznie, jednak użytkownicy raczej nie czytają ponownie tematów, które już znają, a w któych nie ma nowych postów. Data w liście tematów pozostała ta sama, przy przeglądaniu temat wygląda na nieruszony od poprzedniej wizyty, więc mało kto ponownie w niego kliknie...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

harold pisze:Masz rację, wygląda estetycznie, jednak użytkownicy raczej nie czytają ponownie tematów, które już znają, a w któych nie ma nowych postów. Data w liście tematów pozostała ta sama, przy przeglądaniu temat wygląda na nieruszony od poprzedniej wizyty, więc mało kto ponownie w niego kliknie...
¦więta racja i ja się do takich zaliczam ;P
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

Mnie denerwuje jedna rzecz: jak kliknę jakikolwiek temat to mnie przenosi do ostatniego postu. Nie ma z tym problemu jeśli to jest temat, który już czytałem. Schody zaczynają się jak to jest temat, którego nie czytałem i ma więcej niż 1 stronę. Wtedy muszę się przeklikać by dojść do pytania, które zadał autor tematu, grr...

Druga sprawa to, że po zalogowaniu przenosi na stronę główną. Jeśli np wejdę poprzez linka z RSS na temat i jestem nie zalogowany, to po zalogowaniu muszę szukać tego tematu, przez co czasami można zapomnieć co się chciało napisać... :/
maciekr
Beginner
Posty: 205
Rejestracja: 13 listopada 2006, 19:27
Lokalizacja: Bielsk Podl/Warszawa

Post autor: maciekr »

Może i głupi pomysł ale co tam dam propozycję.Może fajnie by było zrobić taki dział ja Praca może ktoś czasami żuci jakąś propozycję pracy....
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

maciekr pisze:Może i głupi pomysł ale co tam dam propozycję.Może fajnie by było zrobić taki dział ja Praca może ktoś czasami żuci jakąś propozycję pracy....
Propozycje pracy możesz znaleźć na linux.pl :)
ODPOWIEDZ