Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

maciekr pisze:Może i głupi pomysł ale co tam dam propozycję.Może fajnie by było zrobić taki dział ja Praca może ktoś czasami żuci jakąś propozycję pracy....
a chcesz dać komuś pracę? ]

myślę że puki co to takie rzeczy można wrzucać do działu luźne, ale jak powstanie w końcu portal Debiana to kto wie ;)
maciekr
Beginner
Posty: 205
Rejestracja: 13 listopada 2006, 19:27
Lokalizacja: Bielsk Podl/Warszawa

Post autor: maciekr »

velmafia pisze: a chcesz dać komuś pracę? ]
chcę znaleźć :)
velmafia pisze:myślę że puki co to takie rzeczy można wrzucać do działu luźne, ale jak powstanie w końcu portal Debiana to kto wie ]

a powstanie?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

maciekr pisze:a powstanie?
jak na razie nie ma osób do prac nad portalem, ale jakoś prace posuwają się naprzód, więcej tutaj:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=232
Mistrig
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2007, 16:25

Post autor: Mistrig »

velmafia pisze:
maciekr pisze:a powstanie?
jak na razie nie ma osób do prac nad portalem, ale jakoś prace posuwają się naprzód, więcej tutaj:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=232
A Tanatos nie robi portalu?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Prace nad portalem cały czas są prowadzone i idzie dobrze, ale trzeba jeszcze trochę poczekać na końcowe rezultaty :)
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Mistrig pisze:1. Zrobić rozciąganie się forum tak jak na forum.ubuntu.pl. Czemu niby ma być ustalona stała szerokość forum?
Popieram w 100%. Jeśli chodzi o sam wygląd, to jest to chyba najbardziej estetyczne i czytelne forum jakie widziałem. Po prostu, czarno na białym. Jedyne co trochę przeszkadza to zbyt małe czcionki w postach i podczas pisania postu (zwiększyłbym o jeden punkt) i właśnie brak dopasowania szerokości do ekranu.

Moja propozycja. Na niektórych forach podczas pisania postu na dole strony jest podgląd tematu. Moim zdaniem jest to pomocne, bo widzimy czy czasem ktoś nie udzielił już odpowiedzi na zadane pytanie. Nie dublujemy niepotrzebnie.

A z pierdół to proponowałbym usunąć pozycję "Dołączył: 17 Kwi 2007" spod awataru. Wydaje się tam mało potrzebna. Zamiast tego może miejsce do wpisania swojego środowiska graficznego? Coś w rodzaju "Używa: GNOME".

Ale jak pisałem na początku, forum bardzo mi się podoba, a moje propozycje są mało istotne. A tak z ciekawości, planujecie upgrade do phpBB3?

PS: Teraz to dopiero pierdołę znalazłem. ]Wersja[/b]:" nie jest pogrubiony, a przy "Pomógł:" jest.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Ja jestem przeciwko rozszerzaniu forum na całą szerokość strony - o wiele bardziej mi się podoba, gdy forum ma ustaloną szerokość.
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Spass pisze:Moja propozycja. Na niektórych forach podczas pisania postu na dole strony jest podgląd tematu. Moim zdaniem jest to pomocne, bo widzimy czy czasem ktoś nie udzielił już odpowiedzi na zadane pytanie. Nie dublujemy niepotrzebnie.
Na dole strony z tematem jest okienko "Szybka odpowiedź" (z którego teraz piszę i praktycznie cały czas go używam), które daje taką możliwość - w czasie pisania widzisz inne posty. Jeśli chodzi Ci o to, aby nie dublować, czyli widzieć, czy w czasie kiedy ktoś pisze odpowiedź ktoś inny już jej nie udzilił to jest to niemożliwe ze względów technicznych (musiałbyś w czasie pisania odświeżać stronę, co powodowałoby kasowanie tego co już napisałeś).
Spass pisze:A z pierdół to proponowałbym usunąć pozycję "Dołączył: 17 Kwi 2007" spod awataru. Wydaje się tam mało potrzebna. Zamiast tego może miejsce do wpisania swojego środowiska graficznego? Coś w rodzaju "Używa: GNOME".
Wg mnie to pole jest dobre. Widać jak długo ktoś jest już na forum. Co do pola Używa - pole Wersja, było dodawane po to, aby nie trzeba było prosić pytających o podanie wersji debiana jaką mają zainstalowaną, a wystarczy popatrzeć na najnowsze wątki, że wiele razy przewija się to samo pytanie: "Jaką wersją debiana masz zanstalowaną?". Pole ze środowiskiem graficznym może być w wielu wypadkach pomocne przy odpowiadaniu, bo o to też wiele razy trzeba dopytywać.
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

Rad, stała szerokość oczywiście źle nie wygląda, ale to takie trochę marnowanie przestrzeni.
mlyczek pisze:Jeśli chodzi Ci o to, aby nie dublować, czyli widzieć, czy w czasie kiedy ktoś pisze odpowiedź ktoś inny już jej nie udzilił to jest to niemożliwe ze względów technicznych (musiałbyś w czasie pisania odświeżać stronę, co powodowałoby kasowanie tego co już napisałeś).
Zawsze przed wysłaniem postu najpierw klikam na Podgląd, by sprawdzić post (tak jakoś się przyzwyczaiłem robić) i wtedy właśnie podgląd tematu by się odświeżył. Szybka odpowiedź mnie wkurza, bo tylko niepotrzebnie rozwala forum. Wiem, trochę przesadzam, ale nie lubię mieć ciągle miejsca zajmowanego przez szybką odpowiedź, bo nie mam zamiaru odpowiadać w każdym przeglądanym temacie. Szkoda, że ta belka nie jest zwijalna.
mlyczek pisze:Widać jak długo ktoś jest już na forum.
Nie sądzę, żeby ta informacja miała jakieś większe znaczenie. Takie dane powinny być IMO w informacjach o profilu, a nie w danych każdego postu.

Ale mniejsza z tym. Jak już pisałem, to są tylko moje malutkie propozycje, które oczywiście nie każdemu pasują. Więc kończę, bo to wygląda jakbym chciał tu coś na siłę narzucić, a tak nie jest. Forum ma spełniać swoje zadanie i dokładnie tak jest obecnie.
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

mlyczek pisze:musiałbyś w czasie pisania odświeżać stronę, co powodowałoby kasowanie tego co już napisałeś
W ramach czepiania się :D U mnie nic się nie kasuje :) Nie wiem jak z innymi przeglądarkami, ale w iceweaselu można spokojnie odświeżyć przed wysłaniem ^^
ODPOWIEDZ