Uwagi, propozycje, pomysły, odnośnie forum

Sprawy dotyczące Forum debian.pl
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Hmm, po zaglądnięciu w kilkanaście tematów wniosek mam jedno przypuszczenie: "rozłażenie" się forum powoduje chyba to, że niektóre wiersze nie są zawijane (przenoszone do następnej linijki), tak jak w przytoczonym przeze mnie przykładzie: klik
Reszta zachowuje się chyba OK, ale przejrzę jeszcze parę stron z tymi tagami, po czym znów tu napiszę :)

UPDATE: Tak, tu chodzi o zawijanie wyrazów. Np. w tym temacie także forum się rozjeżdża
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Ventrue sprawdź to teraz, po mojej interwencji w ustawienie tagów w poście.

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=60376

Ja mam na dole pasek przewijania w obydwu przypadkach.
JarekMk
Beginner
Posty: 220
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:11
Lokalizacja: Malbork

Post autor: JarekMk »

Ja jestem za zmianą skryptu :P Szczególnie wkurza mnie to że ilość moich tematów jest obcinana... Głupota przema, a nie przydatność - skoro tak bazę obciąża to lepiej zmienić skrypt niż ograniczać użytkowników...
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

fnmirk, w Operze to działa bardzo dobrze, w większości tematów również, ale... nie w tym podanych wyżej. Uwziął się chyba i już ;) Rozjeżdżają się tak jak się rozjeżdżały wcześniej (screena chyba nie muszę robić? ;-) ). Nie może być to też wina pamięci cache IW, gdyż jest czyszczone po każdym wyłączeniu przeglądarki :-) Nie chcę też wam dokładać roboty, więc nie traktujcie tej sprawy super-priorytetowo, jakoś przeżyję ;)
mmacias
Posty: 3
Rejestracja: 02 września 2008, 21:24
Lokalizacja: Toruñ

[off-topic] rozmiar forum (ekran)

Post autor: mmacias »

Hej,

Nie znalazlem zadnej sekcji do dyskusji o forum jako takim, wiec pisze tutaj.

Czy daloby sie poszerzyc forum, tak aby w przegladarce zawsze bylo wykorzystane 100% szerokosci? Obecnie u mnie to jakies 50% ekranu (na szerokosc zajmuje) i wszystko sila rzeczy jest niesamowicie scisniete.

A jeszcze jednak rzecz przy okazji, bo nie chce oddzielnego watku zakladac. Przy rejestracji warto zapisywac dane do pol o innych nazwach niz wulgarne, obecnie haslo leci do zmiennej "d*pa" co jak sie pozniej w KWallecie oglada, to tak... niezbyt ladnie.

milego dnia, hej
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

W profilu wybierz sobie styl deox_wide.
mmacias
Posty: 3
Rejestracja: 02 września 2008, 21:24
Lokalizacja: Toruñ

Post autor: mmacias »

O, teraz sie zyje :-) Pieknie dziekuje za pomoc.
Muchomorr
Posty: 28
Rejestracja: 22 sierpnia 2008, 15:05

Post autor: Muchomorr »

Moja propozycja , moze by tak zalozyc nowy dzial pt BEZPIECZENSTWO
Gdzie nowi uzyktownicy Debiana(czy tez ogolniej linuxa) mogli by sie nauczyc czegos wiecej o zagadnieniach zabezpieczania systemu Linux, bo tak poza oficjalnym poradnikiem "Securing Debian" ciezko jest cos takiego w sieci znalezc w jakiejs skondensowanej formie, a i sam poradnik w kilku miejscach czeka na dopiski ...

Pozdrawiam.
SeRdEcZnY
Beginner
Posty: 161
Rejestracja: 20 listopada 2007, 20:45

Post autor: SeRdEcZnY »

Muchomorr pisze:Moja propozycja , moze by tak zalozyc nowy dzial pt BEZPIECZENSTWO
Jestem za!
Dominik
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 22 lutego 2007, 21:29
Lokalizacja: katowice

Post autor: Dominik »

popieram utworzenie takiego działu

było już troszku tematów zachaczających o bezpieczeństwo i zabezpieczenia w różnych działach, może dałoby się je i w takim nowym dziale o bezpieczeństwie podlinkować? Nie mówie o przenoszeniu, podklejaniu bo to zbytnia robota i straszny bałagan, ale gdyby można tutaj dawać w liście tematów to jako linki do tematów któere zostałyby tam, gdzie sa np. w faq, sieci czy system.

A jeśli by nie dało się z jakiś przyczyn założyć takiego działu to może chociaż jeden topic tylko z linkami do tematów o bezpieczeństwie?
Odkąd coś takiego jest dla ogólnych tematów (pierwszy czerwony :-) ) dużo łatwiej korzystać z tego forum.
Może choć tam podkleić linki do podstawowych podstaw z dziedziny bezpieczeństwa?
ODPOWIEDZ