Ericsson rozdaje laptopy za darmo!

Wszystko Off Topic
SeRdEcZnY
Beginner
Posty: 161
Rejestracja: 20 listopada 2007, 20:45

Ericsson rozdaje laptopy za darmo!

Post autor: SeRdEcZnY »

Dostałem takiego maila
Czesc,
Ericsson rozdaje za darmo laptopy w ramach promocji marki. Chcą zwiększyć popularność i sprzedaż poprzez tę kampanię. Jedyne co trzeba zrobić to wysłać e-Mail o tym do 8 osób i otrzymacie Ericssona T18.
Ale jeżeli wyślecie E-Mail o tym do 20 lub więcej osób, otrzymacie Ericssona R320.



Upewnijcie się o zaznaczeniu kopii swojego maila do anna.swelung@ericsson.com
Poszukałem troszkę informacji w internecie i znalazłem
Laptopy proponowane jako nagroda wyglądają tak:
http://www.mouthshut.com/product-review ... 38917.html
http://mobile.softpedia.com/phones/Eric ... R320.shtml
ha! przecież to nie laptop, a telefon i to w dodatku jaki stary...
Wydawało mi się, że miał byc to laptop!
Ericsson rozdaje za darmo laptopy w ramach promocji marki.
Pogrzebałem i znalazłem ciekawostki na ten temat

http://urbanlegends.about.com/od/intern ... n_hoax.htm
http://prawo.vagla.pl/node/8091
W roku 2000 uruchomiono pewien łańcuszek mailowy: ktoś rozesłał do ludzi list, w którym podszywając się pod spółkę Ericsson przekazywał informację o rozdawaniu telefonów Ericsson R320 za darmo. Kilka lat temu włączyłem ten list jako "klasyk" do swoich prezentacji na temat spamu i szerzej - manipulacji informacją (m.in. na temat phishingu). Dziś - ku mojemu zdziwieniu - otrzymałem list (byłem tylko jednym z kilkunastu adresatów), z którego ma wynikać, że Ericsson rozdaje... laptopy. Osiem lat. Tyle (wraz z modyfikacjami) może żyć raz puszczona w Sieć informacja... Na razie osiem lat. Nie wiadomo jak długo jeszcze...
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Również stałem się adresatem takiego maila. Oczywiście, nie wierząc tego typu mailom postanowiłem najpierw sprawdzić i trafiłem na urbanlegends. Pierwsze co zrobiłem, to odesłałem wiadomość do nadawcy z informacją, że dał się nabrać na łańcuszek. Dodałem również informację na temat ewentualnych, późniejszych rozsyłań maili do większej liczby osób. Oczywiście przez UDW => Ukryte do Wiadomości.

Dobrze, że jest trochę więcej myślących osób.

Pzdr.
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

I teraz pytanie. Skąd oni będą wiedzieli że wysłałeś 20 maili do innych z tym? :-)
Też chyba nie ma już Ericssona tylko jest Sony Ericsson.
hucul
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 25 listopada 2007, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hucul »

Oczywiście że jest Ericsson, Sony Ericsson to spółka robiąca telefony a Ericsson sprzęt telekomunikacyjny wart zdecydowanie więcej niż telefony komórkowe. Dzięki firmie Ericsson np rozmawiasz przez komórkę czy masz internet. Co do łańcuszka to wysyła się do 20 osób plus do osoby o mailu w domenie Ericsson ale i tak w to nie wierze.
SeRdEcZnY
Beginner
Posty: 161
Rejestracja: 20 listopada 2007, 20:45

Post autor: SeRdEcZnY »

st
hucul pisze:Co do łańcuszka to wysyła się do 20 osób plus do osoby o mailu w domenie Ericsson
stad wiedza, ze wyslales maila do np 20 osob
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Ladny sposob na zrobienia sobie bazy mejlowej do spamu ;d
hucul
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 25 listopada 2007, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hucul »

stad wiedza, ze wyslales maila do np 20 osob
niestety musze cie zawiesc, jest prostrzy sposob aby sie tego dowiedziec wystarczy popatrzec do kogo wyslala maila osoba od ktorej dostalo sie ten lancuszek.
SeRdEcZnY
Beginner
Posty: 161
Rejestracja: 20 listopada 2007, 20:45

Post autor: SeRdEcZnY »

hucul pisze:jest prostrzy sposob aby sie tego dowiedziec wystarczy popatrzec do kogo wyslala maila osoba od ktorej dostalo sie ten lancuszek.
Też fakt, miałem małą listę osób które się nacięły na ten list i rozesłały go dalej... Nikt nawet nie pousuwał wcześniejszych wpisów tylko w całości przesyłał dalej...



Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
mesiu84
Beginner
Posty: 248
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 00:37
Lokalizacja: Rzeszów / Clearwater FL / Nowa Dęba

Post autor: mesiu84 »

co do takich rzeczy mam proste zasady:
1. jak dostaję maila od kogoś co go nie znam to go kasuje
2. jak dostaję maila od kogoś co go nie znam, ale jest warty przeczytania itd. to go zostawiam
3. jak dostaję maila od kogoś kogo znam z tekstem że coś trzeba rozesłać do X osób aby coś dostać za free, to ani nie odpowiadam, ani nie rozsyłam dalej, bo z góry wiadomo że to kolejny łańcuszek

a tak przy okazji to ciekawi mnie po co ludzi tworzą takie zasrane łańcuszki, rozumiem gdyby zawierały linki do jakichś stron internetowych na których są wirusy itd. ale sam czysty tekst to raczej bezsensowne, chyba że dal własnej satysfakcji
hucul
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 25 listopada 2007, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hucul »

Kiedys lańcuszki rozsyłało się listami wiec to nic nowego. W erze komputeryzacji z wersji papierowej przekształciły się na wersję elektroniczną. Jak widać ludzie mają potrzebę wysyłania tego chłamu.
ODPOWIEDZ