Google Chrome

Wszystko Off Topic
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Dziwne że niektórzy nie moga zrozumieć że to wersja beta i nie ma jeszcze rozszerzeń, które z upływem czasu powstaną.
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

De_sant, Zarov: myślę, że nawet gdyby odpowiednie rozszerzenia nigdy nie powstały (w co nie wierzę), to masa ludzi, nawet używających Firefoksa nawet nie wie, co to Adblock czy Noscript. I dla nich stabilna, szybka i ładna przeglądarka jak najbardziej będzie alternatywą.
De_sant
Posty: 92
Rejestracja: 19 sierpnia 2007, 16:16

Post autor: De_sant »

Mnie to rybka czy beta czy alfa - brak wersji dla Linuksa oraz funkcji, ktore wczesniej wymienilem.
(jesli chrome wzbogaci sie o te funkcje wtedy rozwarze ponowna instalacje - a tym ktorzy przegladaja www bez adblocka lub odpowiednika po prostu współczuje)
Edit: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Zai ... caid=1698a
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

OpErA uber alles. nie podoba mi sie ten googlowy wynalazek
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Podobno ma być po połowie roku.

Trochę z innej beczki: to jest napisane pod chrome, a ta stronka wykrywa go jako iceweasel'a. ¦miesznie...

Pozdrawiam
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

wojtekz_ pisze:Trochę z innej beczki: to jest napisane pod chrome, a ta stronka wykrywa go jako iceweasel'a. ¦miesznie...
Nie siedzę w przeglądarkach ani ich silnikach (zatem mogę się mylić), ale to powinno rzucić Ci trochę światła na tę sprawę:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=72559#72559
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

A mogę spytać po co wam ta przeglądarka?
Mnie osobiście Firefox i opera w zupełności wystarcza. Tym bardziej że pod Firefox jest pełno dodatkowych rozszerzeń zwiększających jego funkcjonalność. Zajmuje się pozycjonowaniem stron i korzystam z wtyczek seo pod Firefox czego nie ma pod chrome.
Kolejna sprawa to czy jesteście pewni że w tej przeglądarce nie ma jakichś szpiegów zbierających dane na temat przeglądanych przez was stron?
Ja bym tego taki pewny nie był.
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

gielo, była afera o szpiegach tuż po wydaniu przeglądarki. Jednak chyba się opamiętali, bo by nie mieli tylu użytkowników. Z resztą mi też w zupełności wystarczy Firefox (pod Debianem IceWeasel).
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Google Chrome przechodzi ACID3 test na 100% oprócz linktestu, mój Iceweasel ma tylko 71%.
Robiłem ostatnio test tych dwóch przeglądarek na Windowsie na stronioe PCLab.pl. Polegał on na schowaniu bocznej zakładki. Na FireFoxie cięło się niemiłosiernie, na Google Chrome szło praktycznie płynnie.

Jak wyjdzie Chrome na Linuxa, to z ciekawości sobie go przetestuje, chociaż nie da się ukryć, że przyzwyczajenie do Iceweasel'a z zainstalowanymi wtyczkami sprawi, że tak szybko nie zdecyduje się na przejście na Goolge Chrome.
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

Tomeku pisze:Jak wyjdzie Chrome na Linuxa, to z ciekawości sobie go przetestuje
No to masz szanse na to, bo już jest, ale wersja bardzo "eksperymentalna".

Info z Dobreprogramy

A na tej stronie są paczki .deb.
ODPOWIEDZ