Google Chrome

Wszystko Off Topic
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

Jeśli nie będzie natywna to raczej w systemach Linuksowych nie zagości na dobre ;)
De_sant
Posty: 92
Rejestracja: 19 sierpnia 2007, 16:16

Post autor: De_sant »

Zainstalowalem
Przy pierwszym starcie program "wykradl"/zaimportowal zakladki i hasla
Brak Adblocka :)
Na onecie odtwarza teledyski i reklamy ;) - nie wyswietla tego zegarka i kalendarzyka po prawej.
Na ITVP mozna zapomniec o ogladaniu czegokolwiek ;)

Pomecze ja jeszcze ze 3 dni - ale bez dodatkow/wtyczek ma u mnie marne szanse.

Edit: dopiero teraz dotarlo do mnie ze Chrome jest na licencji BSD i kod jest juz dostepny
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

Na mnie również przeglądarka robi wrażenie, szczególnie wydajność JS dzięki V8 oraz to, że każdy tab to osobny proces. Chłopaki z Mozilli ostatnio się chwalili TraceMonkey, a teraz proszę... Jak znam życie Opera też coś podobnego wkrótce wymyśli, a IE jak zwykle zostanie w tyle ;-) Generalnie V8 ma być do użycia także poza Chromem.

Firefoksa/Iceweasela raczej nie porzucę. Trochę ze względu na swoje wtyczki i przyzwyczajenia, trochę dla tego, że nie widzę powodu: na stabilność aż tak nie narzekam (zresztą nie korzystam na tyle z aplikacji webowych by to miało dla mnie krytyczne znaczenie), kompilator JIT dla JS będzie, no i przede wszystkim wierzę, że najlepsze rozwiązania i tak się rozpowszechnią :)

Co nie zmienia faktu, że Chrome na pewno będzie dla wielu osób atrakcyjną propozycją. Z wtyczkami też nie przesądzałbym sprawy, nie wiem, czy już jest możliwość ich pisania/uruchamiania, ale jeśli tak, to na pewno szybko powstaną i to w dużej ilości.
getoryk
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2008, 14:57

Post autor: getoryk »

A próbował ktoś zbudować wersję dla linuxa?
http://dev.chromium.org/developers/how- ... ions-linux
Ja właśnie ciągnę źródła - 437 MB :(
Zarov
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 27 maja 2006, 19:50
Lokalizacja: Wolska

Post autor: Zarov »

Ile to już dni a wersji na Linuksa dalej nie ma....pogrywają sobie.
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

A ja polecam najpierw przeczytać licencję tego... :-x
Według mnie właśnie poprawiają licencję. Może w najbliższym czasie ukaże się po polsku.
Pozdrawiam.
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

qbsiu pisze:A ja polecam najpierw przeczytać licencję tego... :-x
imho właśnie poprawiają licencję.. Może w najbliższym czasie ukaże się po polsku.
Pozdrawiam!
Trochę nieświeża ta Twoja sensacja ;-) Tym bardziej, że z licencji GC nic nie wynika tak naprawdę. Przynajmniej nic, czego dotąd i tak nie robili (np. indeksowanie i cache'owanie stron).

Aha - "imho" oznacza "moim skromnym zdaniem".
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

genobis pisze:Aha - "imho" oznacza "moim skromnym zdaniem".
Tak, wiem... Pisałem 3 posty na różnych forach i się zagapiłem :-o
tie
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 17:11
Lokalizacja: 127.0.0.1

Post autor: tie »

Ogólnie, to na Windows ciekawie to wygląda. Dziś mamy już 11 września, a po Chrome dla Linuksa ni widu, ni słychu! Zapisywaliście się w ogóle na ten newsletter? Ja się zapisałem i myślałem, że wszystkie aktualności będą mi pisali, co tam się dzieje, a tu nic nie przychodzi...
De_sant
Posty: 92
Rejestracja: 19 sierpnia 2007, 16:16

Post autor: De_sant »

Ja wywalilem chrome. I nie sadze bym go jeszcze kiedykolwiek zainstalowal.
Jako przegladarka www program ten sie dyskwalifikuje brakiem "adblocka" i noscripta.
ODPOWIEDZ