Laptop

Wszystko Off Topic
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Laptop

Post autor: Rad »

Chcę sobie kupić laptopa, ale nie znam się na tym najnowszym sprzęcie, dlatego potrzebuję pomocy ludzi, którzy się bardziej orientują ;) . Laptop będzie używany głównie do kodowania i korzystania z netu, dlatego najbardziej kieruję się mocą procka i ramem. Ważne też, żeby działał na nim Debian ;) . Możecie polecić jakieś modele w przedziale cenowym 3000 - 4500 zł? Z góry dzięki.
godzio89
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2007, 01:28
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: godzio89 »

Thinkpad - podobno bardzo dobre laptopy :) . Gdybym mógł cofnąć się o pół roku napewno bym takiego sobie sprawił :)
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Przy takich wymaganiach, po jakiego grzyba chcesz wydawać od 3 do 4,5tys pln? W kwocie max. do 2,5 tys pln dostaniesz co potrzebujesz.
Sprawdź sobie serwisy Linux on Laptop oraz Tuxmobil. Pamięcią nie musisz się przejmować, bo obecnie można dołożyć ją bez najmniejszych problemów. Pozytywne doświadczenia mam z różnymi notebookami. Jeśli chcesz zgodności z Debianem, to ogólna zasada jest taka, by hardware oparte było w jak największym stopniu o "typowe" rozwiązania. Jeśli instalować masz zamiar 5.0 lub sida, to unikaj kart graficznych VIA, bo tu są problemy z Xorgiem. WiFi generalnie albo Intel, albo Atheros. HDD - cóż, nie staraj się, by były to nowinki, bo może nie koniecznie być bardzo dobrze.
Możesz też - jeśli udostępniony zostanie Ci notebook - odpalić tam jakąkolwiek dystrybucję liveCD, a następnie sprawdzić kompatybilność notebooka prze kmuto (serwis w necie).
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

Po rozeznaniu, też skłaniam się ku IBM Lenovo a dokładnie IBM Lenovo 3000 N200. Mam nadzieję, że w tym tygodniu taki do mnie zawita N200 :)
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Tylko ThinkPad. Tylko z serii T. Tylko z Device.pl.

http://www.device.pl/produkt/5635

Ja u nich kupiłem w tym miesiącu T43. Sprzęt jest poleasingowy a wygląda jakby był nowy i nigdy nie używany (moge zrobić fotki jak ktoś nie wierzy). Jest dokładnie przebadany, w pełni sprawny i kompletny (zaślepki, zatrzaski itp). W moim T43 jest używana bateria a trzyma 3h. Dają 12 miesięcy swojej gwarancji.
snah
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 19 lutego 2008, 09:09

Post autor: snah »

Zgadzam się z pavbaranov - 2.5k to rozsądna kwoata, a więcej niż 3k bym nie dał. Zastanowiłbym się też nad grafiką zintegrowaną - jeśli niepotrzebna Ci duża wydajność 3d, to zintegrowana wystarczy. Wtedy powinno być jeszcze taniej. Nawet jeśli chcesz droższego, to nie ma co szaleć - często w bardzo drogich stosunek ceny do wydajności jest nieciekawy. Lenovo jest ok. Ja osobiście mam hp Compaq - porządny sprzęt.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

pavbaranov pisze:W kwocie max. do 2,5 tys pln dostaniesz co potrzebujesz.
Trudno mi było znaleźć laptopa z core2duo > 2 ghz i 3-4 gb ramu. Wolałbym sprzęt nowy, nieużywany.
ruun pisze:Tylko ThinkPad. Tylko z serii T. Tylko z Device.pl.
Z ThinkPadów podoba mi się t61, niestety nie ma go na tej stronie. Poza tym, ThinkPady są drogie w porównaniu do innych laptopów o podobnych podzespołach.
snah pisze:Ja osobiście mam hp Compaq - porządny sprzęt.
http://www.portabile.pl/laptop/hp_pavilion_dv6890ew.php - ten mi się np. podoba.
Jego wada - błyszczący ekran.
qel
Posty: 31
Rejestracja: 29 maja 2006, 09:01
Lokalizacja: Janowiec Wlkp.

Post autor: qel »

i ja również mogę polecić IBM osobiście obecnie posiadam juz 3 tym razem z seri X Ibm x60s i jestem szczęśliwym posiadacze takowego sprzętu:
Opis instalacji itp.
http://qel.pl/?id=debian_ibm_x60s
sinis
Posty: 7
Rejestracja: 20 lipca 2008, 20:53

Post autor: sinis »

Ja mogę polecić Toshibę Satellite L300-11I.
Całkiem dobry wg. mnie.
Procek: Intel Celeron 2.0 GHz
RAMy: 2 GB
Graf: Intel GMA x3100 (do 386 pamięci współdzielonej)
HDD: 120 GB
15,3', WiFi itd...
Cena: ok. 1500 PLN.
Debian ładnie śmiga. Do kodzenia w sam raz.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Rad pisze:Trudno mi było znaleźć laptopa z core2duo > 2 ghz i 3-4 gb ramu. Wolałbym sprzęt nowy, nieużywany.
Też preferuję nowy i to właśnie po doświadczeniach z używanymi. Notebooki stosuję od 1991 r. do dnia dzisiejszego nieprzerwanie i są to podstawowe komputery na jakich pracuję.
RAMem się nie przejmuj, bo dołożyć nie problem, a koszt niejednokrotnie wychodzi niższy kupna jakiegoś notebooka z 1GB RAM i dołożenia mu dodatkowej kości niż kupna takiego, który ma od razu 3-4GB.
Z core2duo poniżej 2,5tys masz np. Asusy serii F5x, oczywiście z 1GB RAM, w cenach ok. 2-2,1tys pln; jeśli się zdecydujesz na AMD, to także ASUSa też serii F5x dostaniesz za jakieś 1,6tys pln. W tej cenie znajdziesz sporo Fujitsu-Siemensów, niektóre HP, czy Toshiby. Niedawno znajomy kupił z Vistą F-S Pi2515 z 2GB RAMu, WiFi/kartą graficzną od Intela i 250GB dysku.
ODPOWIEDZ