Debian - dok

Wszystko Off Topic
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

iria pisze:Sprawdz raczej swoje sources.list, bo iceweasel 3.0.1 jest juz od paru dni w Sidzie.
Max 2-3 dni, jestem prawie pewien ze wczesniej jeszcze nie bylo, a codziennie nie sprawdzam :> Ale i tak bylo dlugo.
iria pisze:A co do Wine, zawsze można skorzystać z paczek z winehq, tam zazwyczaj są nowe wersje.
Wlasnie widze ze nie za bardzo... a w ogole przez kilka ostatnich miesiecy to w Sidzie byly nowsze paczki, a repo winehq co rusz padało (pady serwera), wiec sie wkurzylem i wywalilem je po prostu.. ale teraz chyba tez nie ma jeszcze 1.1.1 w ich repo
iria pisze:Przecież używasz Firefoksa, więc czemu się dziwisz, że Ci się nie aktualizuje? ]
Wiem i robie to swiadomie - bo po pierwsze wole Firefoxa niz Iceweasel, po drugie - nie cierpie opoznien. Malo tego - nawet sam kompiluje na 64 bity he he. Wiec nie aktualizuje mi sie wcale
parrotlarch pisze:była czas, ze w ciągu 2-3 tygodni trzeba było kilka razy przeinstalowac stery do nvidii, bo aktualizacja xorga wywalała grafikę.
No bo taki urok Sida/Lenny. Trudno zeby aktualizacja xorga nie wywalała grafiki... ale za to xorg jest zawsze najnowszy. Chociaz sam zastanawiam sie co oni tam tak aktualizuja i na ile te kolejne wersje sie roznia (chyba tylko z 1 na 2 na koncu itd)
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

giaur pisze:Max 2-3 dni, jestem prawie pewien ze wczesniej jeszcze nie bylo, a codziennie nie sprawdzam :> Ale i tak bylo dlugo.
Jakie długo? 3.0.1 wyszła 4 dni temu. A jeśli chodzi Ci o wcześniejszą paczkę to była to wersja RC2, a nie jak napisałeś beta2. RC2 była tak długo w repo i nie była aktualizowana,bo niczym nie różniła się od wersji finalnej.
giaur pisze:...ale teraz chyba tez nie ma jeszcze 1.1.1 w ich repo
Owszem jest i bez problemu można używać.

Edit.

Okazuje się, że jednak jest problem, bo wine z winehq, kompilowane jest dla Etcha i z tego powodu potrzebuje paru paczek dostepnych jedynie w Etchu, by się zainstalować.
_dexter

Post autor: _dexter »

Skoro już tak zeszliśmy z tematu w kierunku jakie paczki są / bądź ich nie ma w repo zapytam się was kiedy można się spodziewać kernela 2.6.26 w repo ?
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Jak mi na tym kernelu pójdą stery do nvidii to potem zapominam w ogóle, że jest coś takiego jak dist-upgrade wg zasady - nie naprawiaj tego co nie jest zepsute.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Zanim pojawi się 2.6.26 w Sidzie, pewnie minie z tydzień. Na razie kernel dostępny jest w trunku. Używam i nie mam z nim najmniejszych problemów.

@davidoski, Gdzieś czytałem, że praktyka kompilacji z włączonym Xenem zostanie na stałe Debianie. Podobno Nvidia ma wydać poprawione stery, które rozwiążą sytuację. Pakiet nvidia-glx z Sida, rzekomo pozwala na zainstalowanie sterów na kernelach z włączonym Xen.

Edit:

Garść linków na ten temat:

Link1

Link2

Link3
_dexter

Post autor: _dexter »

Ok poczekam aż nowy kernel przejdzie do Sid-a, mam nadzieję tylko że nie będzie problemów z instalacją sterowników nvidia (tak na marginesie chyba komuś za bardzo się nudzi aby do standardowej paczki z kernelem dołączać xen eh )
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Oby ten 2.6.26 byl bardziej szczesliwy. Juz wystarczy chwilowo tych rewolucji z 2.6.25, ktory tyle zrobil zamieszania z kartami ATI i nVidii.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

giaur pisze:iria napisał/a:
Sprawdz raczej swoje sources.list, bo iceweasel 3.0.1 jest juz od paru dni w Sidzie.
Jest na pewno w Lenny.

Edit:
Jest to 3.0
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Faktycznie byl rc2 a nie beta2, moja pomylka. Ale fakt faktem ze 3.0 nie bylo
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

3.0 = 3.0rc3 = 3.0rc2 + kilka poprawek dla MacOS X

To tylko kwestia nazwy ;) Dla x86 nie miało to znaczenia ;)
ODPOWIEDZ