Debian - dok

Wszystko Off Topic
mateo1990
Posty: 54
Rejestracja: 16 listopada 2008, 15:44

Post autor: mateo1990 »

lis6502 pisze:Jeśli chodzi o kadu, to u mnie nie ma żadnych problemów

Kod: Zaznacz cały

lis6502@Nexus:~$ dpkg -l |grep kadu-
ii  kadu-common                          0.6.0.2-4                                      Gadu-Gadu client for X11
ii  kadu-external-modules                0.6.0.2-4                                      Additional modules for Kadu
ii  kadu-gtk-modules                     0.6.0.2-4                                      Additional modules for Kadu
ii  kadu-kde-modules                     0.6.0.2-4                                      Modules dependent on kdelibs
Swego czasu musiałem wymuszać odpowiednią wersję któregoś z ww pakietów, obecnie instaluję z repozytorium bez kombinowania.
Może już to poprawili. No nic, zaryzykuję i spróbuję updatnąc do tego Sida. Mam nadzieję, że nic złego mnie nie zaskoczy :>
Theq pisze:Sid jest od paru miesiecy praktycznie zamrozony, poczekaj az Lenny wyjdzie :P
Czyżby? Ja słyszałem, że wersja Sid nie jest nigdy zamrażana.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

To mój Sid musi być jakiś lewy, bo dziwnym trafem wczoraj dociągałem aktualizacje m.in do OpenOffice'a. Jeśli jesteś zwolennikiem KDE 3.x proponuję zajrzeć do mojego tematu .
Theq
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:00
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Theq »

mateo1990 pisze:
Theq pisze:Sid jest od paru miesiecy praktycznie zamrozony, poczekaj az Lenny wyjdzie :P
Czyżby? Ja słyszałem, że wersja Sid nie jest nigdy zamrażana.
Problem w tym, ze poprawki do testinga przechodza przez sida. Jak testing jest zamrozony, w tym przypadku lenny, to w sidzie nie ma zadnych szalenstw do czasu az testing nie stanie sie stable. Bo niemozna jednoczesnie dodawac super_nowosci i poprawiac bledow testinga w sidzie :) Dlatego mowie, ze sid jest praktycznie zamrozony. Ale jak tylko lenny wyjdzie to mozecie sie spodziewac w sidzie nowych kernelow, xorgow, openofficeow 3.0, kde4, amarokow 2 itd. Po czesci role sida spelnia teraz experimental, ktory nie jest rozwiazaniem wszystkich "problemow" o chociaz by takiego http://www.perrier.eu.org/weblog/2008/1 ... -backports
mateo1990
Posty: 54
Rejestracja: 16 listopada 2008, 15:44

Post autor: mateo1990 »

Na szczęście obyło się bez jakichkolwiek problemów podczas aktualizacji do Sida :)
Theq pisze: Problem w tym, ze poprawki do testinga przechodza przez sida. Jak testing jest zamrozony, w tym przypadku lenny, to w sidzie nie ma zadnych szalenstw do czasu az testing nie stanie sie stable. Bo niemozna jednoczesnie dodawac super_nowosci i poprawiac bledow testinga w sidzie :) Dlatego mowie, ze sid jest praktycznie zamrozony. Ale jak tylko lenny wyjdzie to mozecie sie spodziewac w sidzie nowych kernelow, xorgow, openofficeow 3.0, kde4, amarokow 2 itd. Po czesci role sida spelnia teraz experimental, ktory nie jest rozwiazaniem wszystkich "problemow" o chociaz by takiego http://www.perrier.eu.org/weblog/2008/1 ... -backports
No to pozostaje tylko czekać aż wyjdzie Lenny. Zdziwiłem się niepomiernie jak zobaczyłem, że po aktualizacji do Sida dalej jest stare jądro 2.26-1.
Są może jakieś wstępne wieści kiedy można się spodziewać wyjścia na świat stabilnego Lennyego?
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Jak tylko będzie gotowy :mrgreen:
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

http://bts.turmzimmer.net/graph-large.png
Jesio troche zostalo do poprawienia.
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

W experimental widziałem kernel 2.6.27 ale nie instalował się bo wymagany był kbuild-2.6.27, a tego ani w Sidzie ani w experimental nie bylo.
Ostatnio też robiłem aktualizację - najpierw kilku miesięczne zaległości do Lennego nadrobiłem potem aktualizację do Sida i nic się w nim nie posypało.
Chyba większość deweloperów siedzi przy Lennym i dlatego Sid tak nie krzaczy (nie ma komu psuć Sida).
ODPOWIEDZ