Debian - dok

Wszystko Off Topic
SobonPiotr
Beginner
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 14:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: SobonPiotr »

sali pisze:Dobra, bo offtop mały się zrobił.
Wracając do tematu, nikt was nie zmusza do używania SID'a. Ta wersja z założenia może powodować problemy, ale decyzja każdego z was o jej uzytkowaniu była mam nadzieję świadoma (jeśli nie, to na pewno była błędna), więc na prawdę nie rozumiem z kąd te żale. Jak się nie podoba, zawsze można downgrade zrobić. Zapewniam że na Lenny'm komfort pracy jest bardzo wysoki.
Tak, ja sam wybrałem sobie krozystanie z Sid/Experimental. I cieszę się z tego systemu. Mam też drugi komputer, na którym jest Lenny i w zasadzie oba systemy mnie zadowalają.

Zauważam tylko fakt, że obecnie jest więcej błędów, a jakoś rozwiązań do nich nie ma. Błędy z Unstable są przekazywane dalej, a mimo wszystko nie jest usuwane i tak błąd xorg nie został usunięty, a jest już w lennym. Podobnie jest podobno z DigiKam (ale tego nie mam jak przetestować).
sali
Beginner
Posty: 121
Rejestracja: 29 marca 2007, 17:30
Lokalizacja: z du¿ego pokoju

Post autor: sali »

A o jakie błędy chodzi, bo się nie spotkałem osobiście.
SobonPiotr
Beginner
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 14:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: SobonPiotr »

dpkg-reconfigure xserver-xorg - nie tworzy już poprawnego pliku xorg.conf, a przynajmniej teraz tworzy jego znacznie uboższą wersję.

upgrade aptitude powoduje wyskakiwanie komunikatu o śmeciach w pewnym pliku pomocy aptitude.

Nowe linux-image jest odczytywane jako xen (nie wiem czy to już przeszło do lennego).

Wprawdzie te błędy można łatwo usunąć ręcznie, to jednak deweloperz jakoś się nie spieszą i stosownych poprawek nie wydają.
salmon
Beginner
Posty: 296
Rejestracja: 12 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Gliwice/Bielsko-Biała

Post autor: salmon »

SobonPiotr pisze:dpkg-reconfigure xserver-xorg - nie tworzy już poprawnego pliku xorg.conf, a przynajmniej teraz tworzy jego znacznie uboższą wersję.

upgrade aptitude powoduje wyskakiwanie komunikatu o śmeciach w pewnym pliku pomocy aptitude.

Nowe linux-image jest odczytywane jako xen (nie wiem czy to już przeszło do lennego).

Wprawdzie te błędy można łatwo usunąć ręcznie, to jednak deweloperz jakoś się nie spieszą i stosownych poprawek nie wydają.
Zgłosiłeś chociaż te błędy?
Nikt Ci nie broni napisania poprawek i wysłania ich deweloperom. Tylko nie pisz, że to standardowa odpowiedź na problemy w świecie Open Source...
sali
Beginner
Posty: 121
Rejestracja: 29 marca 2007, 17:30
Lokalizacja: z du¿ego pokoju

Post autor: sali »

Moim skromnym zdaniem:
xorg: sprawdzałem dzisiaj, wygenerowany config, choć bardzo prosty, to działa bez zarzutu. Bardziej zaawansowane opcje można w każdej chwili dopisać samemu. W tym punkcie można się spierać czy to wada czy zaleta. Ja osobiście nie mam nic przeciwko samodzielnemu komponowaniu plików konfiguracyjnych, przynajmniej wiem co działa i dlaczego, a dla klikaczy niech sobie będzie ubuntu i inne mandrivy.
aptitude - no dobra, to jest upierdliwe, ale zarazem zupełnie nieszkodliwe
linux-image i xen: no to jest dobre pytanie. Sam nie miałem z tym problemów, ale z tego co czytałem, to kłopot jest z zainstalowaniem sterowników nvidii (proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale tak wynika z TEGO wątku) a próbował ktoś patchować sterownik?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Jest juz Firefox 3.01, a w repo dalej beta2, jest juz wine 1.1 a w repo dalej 1.01..... no naprawde co sie dzieje, sam juz nie wiem.... :shock:

Zawsze w Sidzie bylo wszystko szybko, z Firefoksem to juz totalnie daja ciala
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

giaur pisze:no naprawde co sie dzieje, sam juz nie wiem....
Jak to co? Wakacje ;-)
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Po tych wszystkich cyrkach z aktualizacjami lennego już nie będę się tak spieszył. Jak zrobię raz na kwartał to będzie dobrze - nie mam czasu dłubać w systemie żeby naprawiać te bugi. A gdyby tak częściej wypuszczali Stable to bym chyba w ogóle przeszedł na tą gałąź.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

giaur pisze:Jest juz Firefox 3.01, a w repo dalej beta2
Sprawdz raczej swoje sources.list, bo iceweasel 3.0.1 jest juz od paru dni w Sidzie.

Oto dowód .

Edit.

A co do Wine, zawsze można skorzystać z paczek z winehq, tam zazwyczaj są nowe wersje.

Edit2.

Przecież używasz Firefoksa, więc czemu się dziwisz, że Ci się nie aktualizuje? ;)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

davidoski pisze:Po tych wszystkich cyrkach z aktualizacjami lennego już nie będę się tak spieszył. Jak zrobię raz na kwartał to będzie dobrze - nie mam czasu dłubać w systemie żeby naprawiać te bugi. A gdyby tak częściej wypuszczali Stable to bym chyba w ogóle przeszedł na tą gałąź.
fakt
była czas, ze w ciągu 2-3 tygodni trzeba było kilka razy przeinstalowac stery do nvidii, bo aktualizacja xorga wywalała grafikę. moja mama ma Lenny, ale nie aktualizuję go jej w ogóle (i pewnie tak będzie aż do zamrożenia), bo nie mam czasu naprawiać, a samej zabroniłem jej klikać w ikonkę aktualizacji. co ona biedna pocznie jak po restarcie zobaczy czarny ekran, albo jak jej się nie włączy audacious i nie będzie mogła posłuchać Maanamu?
ODPOWIEDZ