OOXML b

Wszystko Off Topic
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

OOXML będzie standardem

Post autor: yantar »

fyrek
Posty: 20
Rejestracja: 13 lutego 2008, 07:42
Lokalizacja: £apalice

Post autor: fyrek »

Witam. Pewnie nie będę oryginalny, ale to tylko świadczy że nie jestem sam w swoich poglądach. Moim Zdaniem odpowiednie filie Microsoftu w poszczególnych krajach spisały się na medal. Po co przyjmować standard jednego formatu konkretnej firmy gdy notabene poszerza się grono ludzi którzy z niego rezygnują, na rzecz innych (darmowych). Dlaczego ten format, cóż w nim takiego specjalnego? :shock:
Awatar użytkownika
3ndriu
Beginner
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 18:00
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: 3ndriu »

Otóż to jest specjalnego, że Microsoft będzie rządził całym światem Open Source i prawdopodobnie będzie żadał opłat za korzystanie z OOXML ot twórców wolnego oprogramowania. Możliwym skutkiem będzie płacenie za OpenOffice'a. A jeżeli opłat nie będzie to Microsoft zadba o to, żeby utrudnić implementację tego standardu twórcom oprogramowania Open Source. Wolne oprogramowanie przestanie być całkowicie wolne.
Arnvald
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2007, 11:36

Post autor: Arnvald »

@3ndriu : nie wiem gdzie czytasz takie rzeczy, ale jakbyś trochę się zorientował, to wiedziałbyś, że Microsoft nie może żądać pieniędzy za OOXML. To jest teraz międzynarodowy standard, więc jego znaczna część (nie wiem dokładnie jak duża, ale na pewno wszystko co jest niezbędne do tworzenia oprogramowania zgodnego z OOXML) jest dostępna dla każdego. Microsoft nie będzie już w całości kontrolował rozwoju tego formatu, zgadzając się na uczynienie go standardem wyraził gotowość do zrzeknięcia się tego.
Z tym płaceniem za Open Office to też chyba żart ;)
Microsoft może co najwyżej nie udostępniać nieobowiązkowej specyfikacji formatu, obowiązkową częścią już nie oni dysponują, tylko ISO.

Ja również podobnie jak wy jestem przeciwny temu, żeby OOXML został uznany za standard, no ale niestety stało się i trzeba z tym żyć. Microsoft pokazał, jak silne w dzisiejszym świecie jest lobby, jaką władzę mają wielkie korporacje. No ale cóż - Open Source było, jest i będzie ;)
Awatar użytkownika
LongeR
Posty: 70
Rejestracja: 25 marca 2008, 10:59
Lokalizacja: DT

Post autor: LongeR »

Przegraliśmy bitwę ale nie przegraliśmy wojny :) !!
ODPOWIEDZ