A jednak Debian!

Wszystko Off Topic
Archie4
Posty: 39
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 12:45
Lokalizacja: Katowice

A jednak Debian!

Post autor: Archie4 »

Bez zbędnych komentarzy - zapraszam do przeczytania:

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,8-k ... 6908713.19

Pozdrawiam
tomii
Junior Member
Posty: 687
Rejestracja: 21 października 2007, 13:27

Post autor: tomii »

jak dla mnie mogliby podać trochę więcej ciekawych szczegółów.
A co do tematu to można by rzec że serwerowanie to jedne z ulubionych legowisk naszego pingwinka. Mam nadzieję że jeszcze trochę i tak samo zadomowi się w domach.
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

Masz racje tomii, troche mało szczegółowy ten opis - ciekaw jestem na jakim systemie chodził stary superkomputer ;-)
B33RK4
Posty: 40
Rejestracja: 28 marca 2008, 19:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: B33RK4 »

W domach, mozna powiedzieć, że już zadomowił, a raczej jego dziecko Ubuntu.
Bardzo ciekawe są komentarze do tego artykułu....

"nie rozumiem czemu linuxa? przeciez tam trzeba konsoli uzywac?"
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy mam mieszane uczucia co do rzetelnosći wykonania tego artykułu.

Bo skoro faktycznie ten stary superkomputer ma już te 10 lat (bo w sumie nowego superkomputera by nie wymieniali prawda?) to nie widze wielkiego halo w tym, że został zastąpiony komputerami z Debianem. Głównie Debian został wybrany dlatego, bo jest free, a autor tekstu nie porównuje wydajności, tylko koszty utrzymania obydwu rozwiązań.

Ciężko mi sie wypowiadać na temat długoterminowych rozwiązań serwerowych, ale chętnie poczytam posty kogoś kompetentnego w tej dziedzinie.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Przewiduje, ze to tez nie sa takie zwykle komputerki. I wydajnosc pewnie jest wystarczajaca dla tego projektu. Nikt tez nie wie jak to bylo z zakupem jego poprzednika. Moze ktos im go wcisnal i zarobil na tym wszystkim, tam tez sie rozne takie "dziwne" zakupy zdarzaja.
Artykul podaje zbyt malo danych wiec trzeba by siegnac w google. To, ze jakis superkomputer ma 10 lat jeszcze niczego nie dowodzi. Mozna poszperac i samemu sobie kupic na jakims ebayu starsza wieloprocesorowa maszynke, ktorej sie pozbywa jakas uczelnia lub instytut etc.
Gdzies chyba bylo zestawienie z top 500 najszybszych komputerow na swiecie, zdecydowania wiekszosc dziala pod linuksami. (przynajmniej tak cos pamietam)
Ps.Zeby dalek nie szukac
http://times.debian.net/1226-PAGASA-use ... -forecasts
Swoja droga art lekko nieswiezy bo to juz chyba funkcjonuje od wrzesnia ubieglego roku.
Volvi
Posty: 38
Rejestracja: 30 września 2007, 21:21

Post autor: Volvi »

Komentarze typu :
Zawsze jak jest mowa o systemach to pojawia się grupa linuxiarzy którzy atakują windows i pisza co to nie linux niepotrafi. Poprostu i tak nieuda wam się przekonać nas do linuxa. Windows to standart i najlepszy. Tak samo jak jest IE , FireFox , Opera itp. Photoshop , gimp ,paintshop pro.
albo
Czy na forum jest ktoś kto atakuje linuxa ? pff.. nie Bo pingwinki to hipokryci. Niestety taka prawda smutna.
powalają człowieka z krzesła ...
Awatar użytkownika
grze_S
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:30

Post autor: grze_S »

@Volvi:No cóż. Dla niektórych komputer jest konsolą do gier z dostępem do internetu i gg, a do zmieniania rozmiarów zdjęć używają Photshopa CS3 Extendent. To co im natomiast w Linuksie i Mac'u przeszkadza najbardziej to brak AutoCAD'a i 3DSMax'a...
Awatar użytkownika
grucha
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 września 2007, 01:04
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: grucha »

News faktycznie dość okrojony i nic konkretnego nie wnoszący do tematu "wojny systemów operacyjnych".

Co do komentarzy pod newsem, ja się już nauczyłem, że po przeczytaniu czegoś takiego najlepiej zamknąć okno przeglądarki, zamiast sobie nerwy psuć. Jak to ktoś kiedyś powiedział:
Nigdy nie dyskutuj z debilem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,
a potem pokona doświadczeniem.
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Volvi pisze:Komentarze typu :

Cytat:
Zawsze jak jest mowa o systemach to pojawia się grupa linuxiarzy którzy atakują windows i pisza co to nie linux niepotrafi. Poprostu i tak nieuda wam się przekonać nas do linuxa. Windows to standart i najlepszy. Tak samo jak jest IE , FireFox , Opera itp. Photoshop , gimp ,paintshop pro.
grucha pisze:Co do komentarzy pod newsem, ja się już nauczyłem, że po przeczytaniu czegoś takiego najlepiej zamknąć okno przeglądarki, zamiast sobie nerwy psuć.
O to chodzi. Jak ze mną ktoś próbuje wdać się w rozmowę wychwalającą Winde to poprostu go ignoruję bo tak jak pisali koledzy tu szkoda nerwów. ¦mieszne jest to że większość miłośników windy ma ją z nielegalnych źródeł(i resztę softu też)i nawet nie spróbowała alternatywy...

Ogólnie sytuację podsumowują słowa Morfeusza, który na temat matrixa mówił do Neo coś w stylu:
"...nie wszyscy są gotowi na odłączenie, niektórzy są tak silnie przywiązani do systemu, że będą go bronić..." Dzisiaj można by rzec, że mamy: Windows = matrix, Richard Stallman = Morfeusz, Neo = Linus Torvalds. Gdy będziemy gotowi oni nas wyzwolą... :-P
...a i oczywiście ¦wiat Maszyn = Microsoft, Ojciec Matrixa = Bill Gates :-P
ODPOWIEDZ