Nowe j

Wszystko Off Topic
michalekk
Posty: 23
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 14:06

Post autor: michalekk »

ciekawe czy stery ATI to przetrzymają...
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

Dzieki za podpowiedzi, ale juz sobie poradzilem. ;]

Jak juz wspominalem, sterowniki do grafiki byly sprawa oczywista i zajelo mi to 2 minuty.

Co do wifi, tez sobie poradzilem. Przekompilowalem ndiswrappera i ruszylo.

Zastanawia mnie jedno: pomimo, ze WRESZCIE lspci nie wypluwa mojej dzwiekowki jako unknown devicewysypala mi sie tez alsa i raczej srednio chce dzialac. alsaconf pozwala mi wybrac moja karte (wczesniej robil to samo), ale po konfiguracji zakonczonej sukcesem wyrzuca mi NO SOUNDCARD...
Pogrzebie pozniej, teraz nie mam czasu. ;]
iria pisze:A tak w ogóle to po co ndiswrapper? Przecież w poprzednich jajkach był sterownik bcm43xx, który też dobrze działał na tych kartach.
Wiem co to fwcutter, w moim przypadku nie dziala choc mam taka sama karte. Tydzien z tym walczylem - bez rezulatatu i dopiero ndiswrapper mi pomogl.
michalekk pisze:hmmm... mi aktualizuje kernela z 2.6.24-1 na 2.6.24-1... ciekawe czemu...? jakaś poprawka bezp.?
Mialem dzis to samo.
AdeBe pisze:Przekompilować jajo po swojemu.
Na blogu planetKDE już ktoś zjechał developerów Debiana za domyślną konfigurację tego jądra, ale to chyba dotyczyło innej kwestii. Tak czy inaczej przekompiluj jajko, może twoja radiówka jest już natywnie obsługiwana? W 2.6.24 wrzucili mnóstwo sterów do wifi.
Kompilacja to nie dla mnie (przynajmniej na razie, choc moze rzekomo glupawy konfig tego nowego jajka zmieni sytuacje). ] Jakos nie czuje sie na silach poza tym raczej srednio potrzebuje. Cos rzeczywiscie sie zmienilo odnosnie mojej karty bo dotychczasowy domyslny bcm43xx zmienil sie w ssb. Moze poprobuje z tym w niedalekiej przyszlosci usuwajac ndiswrappera, ale dzis nie mialem na to czasu, a chcialem szybko rozwiazac problemy.
michalekk pisze:ciekawe czy stery ATI to przetrzymają...
Sterowniki ATI nie przetrzymuja NICZEGO. ]
michalekk
Posty: 23
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 14:06

Post autor: michalekk »

Sterowniki ATI nie przetrzymuja NICZEGO. ;]
Przepraszam, u mnie działają idealnie!
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

Nowe wiesci z frontu. Z jakiegos powodu reset pomogl karcie dzwiekowej i teraz dziala. Niestety jakosc dzwieku drastycznie spadla: musialem ostro przyciac PCM (sciagnalem do 60%, a chyba zejde jeszcze nizej) bo powyzej zaczyna mocno trzeszczec. Na starym jajku mialem Master na 100, a PCM na 90 i dzialalo bardzo dobrze. Wie ktos o co chodzi?

Widze, ze chyba bede jednak musial zainteresowac sie kompilacja. ;]
Mentus
Posty: 22
Rejestracja: 10 lipca 2007, 14:47
Lokalizacja: Cz-wa->Ursynów

Post autor: Mentus »

brz pisze:uhm, zaktualizowalem sobie ostatnio sida i wrzucilo mi 2.4.24-1. teraz nie startuja mi iksy (to akurat nie problem i wiem dlaczego - moduly dla nvidii trzeba dorobic), ale przestal mi sie tez laczyc z radiowka (broadcom na ndiswrapperze). nie bardzo wiem od czego zaczac i jak to ugryzc, wie ktos moze co z tym zrobic? ]
Mam podobny problem z Nvidią po zmianie lennego na sida, na kernelu 2.4.24-1 (amd64) nie mogę zainstalować NVIDIA-Linux-x86_64-100.14.11-pkg2.sh, pod lennym ten sterownik działa. W sumie wolałbym tylko skompilować nowe jajko 2.6.24-amd64 i zostawić lennego. Szukałem i jakoś nie mogę znaleźć źródła tego jajka dla amd64, gdzie tego szukać? (Nie krzyczcie, naprawdę szukałem :-) ) Pozatym, mógłbyś napisać co zrobić nvidią po zmianie kernela?
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

Przeinstalowac sterowniki ;] Moze sciagnij sobie nowsze. Mi nowsze zainstalowaly sie bez problemu.
Mentus
Posty: 22
Rejestracja: 10 lipca 2007, 14:47
Lokalizacja: Cz-wa->Ursynów

Post autor: Mentus »

To akurat zrobiłem :mrgreen: Problemem jest, że nie chcą sie zainstalować. Rozjerzę się za nowszymi.

[ Dodano: 2008-02-10, 17:30 ]
Skompilowałem i zainstalowałem jajko 2.6.24.1, ściągłem nowe stery nvidii i poszło bez problemu. Nie mniej jadnak, potrzebuje linux-source do tego jądra. Jak zbudować to samemu?
rzepaczyk
Beginner
Posty: 107
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:19
Lokalizacja: Opole

Post autor: rzepaczyk »

mozecie mi powiedziec jak zrekompilowac to jadro zeby obslugiwalo mi stery z nvidii? zainstalowalem sterowniki ale modul sie nie laduje do jadra dopoki go osobno nie zaladuje. zainstalowalem to jadro z paczek sciagnietych z packages.debian.org dla sid. mam mieszanke lenny/sid
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Dodaj moduł to /etc/modules i ci się będzie ładował ze startem systemu.
rzepaczyk
Beginner
Posty: 107
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:19
Lokalizacja: Opole

Post autor: rzepaczyk »

mam tak zrobione i podczas startu modul sie laduje:

Kod: Zaznacz cały

NVRM: loading NVIDIA Linux x86 Kernel Module  96.43.01  Wed Sep  5 19:12:23 PDT 2007
ale gdy dochodzi do uruchomienia X-ow to pojawia sie komunikat ze nie ma modulu w /proc/modules i X-y nie odpalaja. rzeczywiscie go tam nie ma. gdy skorzystam z modprobe nvidia w /proc/modules pojawia sie wpis:

Kod: Zaznacz cały

nvidia 4710944 0 - Live 0xe099b000 (P)
chcialem go skopiowac i na stale wprowadzic do tego pliku ale nie da sie go zapisac nawet z konta roota. probowalem tez podmieniac te pliki i tez nie dalo rady.
ODPOWIEDZ