Nowe j

Wszystko Off Topic
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Dogmen pisze:pavbaranov napisał/a:
Nie aktualizujesz, a wgrywasz nowy. Oczywiście do niego jeszcze różne potrzebne dodatki.


Nie rozumie tego komentarza możesz jaśniej :-|
Bo zaktualizować możesz coś co masz. Linux traktuje każde jądro jako nowy, oddzielny program. Stąd też kernel 2.6.24 nie jest aktualizacją np. 2.6.18 (czy jakiegokolwiek innego). Jest nowym kernelem, który możesz zainstalować i używać obok dotychczasowego. Aktualizacje odbywają się tylko w zakresie tej samej wersji kernela (np. z 2.6.24-1 na 2.6.24-2).
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Takie same dodatki jak do twojego aktualnego kernela, inaczej: moduły.
Oczywiście wątpię żebyś musiał coś zmieniać w modułach w związku ze zmianą kernela
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Jeszcze inaczej - np. jak używasz Synaptika (czy innych graficznych i semigraficznych menedżerów) - to w pakietach do "aktualizacji" nie pojawi Ci się nowe jądro (nowe oznacza co najmniej 3 cyfrę w oznaczeniu jądra inną). Natomiast pojawi się w nowych pakietach.
Dogmen
Posty: 96
Rejestracja: 08 lipca 2007, 07:41
Lokalizacja: Ma³opolska

Post autor: Dogmen »

Ok dziękuje za obszerne wyjaśnienie . ;-)
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

uhm, zaktualizowalem sobie ostatnio sida i wrzucilo mi 2.4.24-1. teraz nie startuja mi iksy (to akurat nie problem i wiem dlaczego - moduly dla nvidii trzeba dorobic), ale przestal mi sie tez laczyc z radiowka (broadcom na ndiswrapperze). nie bardzo wiem od czego zaczac i jak to ugryzc, wie ktos moze co z tym zrobic? ;]
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Przekompilować jajo po swojemu.
Na blogu planetKDE już ktoś zjechał developerów Debiana za domyślną konfigurację tego jądra, ale to chyba dotyczyło innej kwestii. Tak czy inaczej przekompiluj jajko, może twoja radiówka jest już natywnie obsługiwana? W 2.6.24 wrzucili mnóstwo sterów do wifi.
bns
Posty: 74
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 18:21
Lokalizacja: /dev/poznan

Post autor: bns »

brz pisze:uhm, zaktualizowalem sobie ostatnio sida i wrzucilo mi 2.4.24-1. teraz nie startuja mi iksy (to akurat nie problem i wiem dlaczego - moduly dla nvidii trzeba dorobic), ale przestal mi sie tez laczyc z radiowka (broadcom na ndiswrapperze). nie bardzo wiem od czego zaczac i jak to ugryzc, wie ktos moze co z tym zrobic? ]
Problem jest identyczny jak z NVIDIA u Ciebie. Musisz "dorobić" moduł od Twojej sieciówki dla nowego jądra. Zawsze jest tak przy zmianie jajka :)
michalekk
Posty: 23
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 14:06

Post autor: michalekk »

hmmm... mi aktualizuje kernela z 2.6.24-1 na 2.6.24-1... ciekawe czemu...? jakaś poprawka bezp.?
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

Może inna konfiguracja?
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@brz

Jaki masz model karty broadcoma? W nowym jądrze jest już nowy moduł do obsługi tych kart (b43). Trzeba tylko zainstalować paczkę z repo b43-fwcutter.

Tu masz stronkę odnośnie tego modułu.

Ja mam kartę bcm4311 rev 1 i wszystko dobrze działa.

A tak w ogóle to po co ndiswrapper? Przecież w poprzednich jajkach był sterownik bcm43xx, który też dobrze działał na tych kartach.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ