Pisanie nie patrz

Wszystko Off Topic
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Pisanie nie patrząc na klawiaturę

Post autor: Kaka' »

Mam do Was pytanie: czy jak coś piszecie (posta, program, maila itp.) czy patrzycie na klawiaturę czy nie? :)

Pytanie może się wydawać dziwne, no ale nie daje mi to spokoju. Mi jako tako idzie pisać nie patrząc w klawiaturę, choć czasami zdarzy się jakiś błąd. A jak to jest u Was?



Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Ja pisze nioe patrzav w klawiazatuore :D

A tak na poważnie to wszystko kwestia przyzwyczajenia i żmudnych ćwiczeń( ja uczyłem się słuchając wolnych piosenek i zapisując tekst w ten sposób ).

PS. Chyba na klawiaturę :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Debian pisze:A tak na poważnie to wszystko kwestia przyzwyczajenia i żmudnych ćwiczeń( ja uczyłem się słuchając wolnych piosenek i zapisując tekst w ten sposób ).
Ja nic nie ćwiczyłem, a jakoś mi to dobrze wychodzi. No czasami tam jakaś literówka się trafi ale od czego jest przycisk "Pisownia". No ale mnie to trochę dziwi, tak po prostu mi to wychodzi. Nie wiem, może za dużo piszę... No ale błędy się zdarzają.

Ktoś jeszcze się wypowie?
Debian pisze:PS. Chyba na klawiaturę :)
Słusznie, poprawiłem :)
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' jednak z tym blogiem to nie głupi pomysł, załóż go sobie,
no ale usprawiedliwia Cię to że piszesz w luźnych ;]


a jeśli chodzi o pisanie to u mnie z tym różnie, czasami patrzę, czasami nie, różnie bywa.
a samo pisanie bez patrzenia na klawiaturę przychodzi z czasem, nie trzeba się go uczyć.



aloha
gson
Posty: 24
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 21:12
Lokalizacja: Nowogard/Kraków

Post autor: gson »

Popieram pomysł bloga - moim zdaniem blog jest rozsądniejszym miejscem żeby napisać: "nie uczyłem się pisać na klawiaturze, a mi to wychodzi." :->

W dziale luźne też bym szukał czegoś luźnego ale z debianem lub przynajmniej z linuxem... A tak robi sie forum jakieś pitu pitu co kto wymyśli... - troche to śmieszne jak na ogólnopolskie forum debiana - porównaj fora gentoo czy slackware. :-?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Następny, już chyba piąta osoba :)


Bloga ot tak sobie nie założę, muszę go sam napisać, wtedy będę miał satysfakcję :) Zabiorę się za to w ferie lub w wakacje, zależy kiedy będę miał dość czasu :)


Pozdrawiam!
RRH
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 27 października 2006, 21:09

Post autor: RRH »

Ja uczyłem się pisania w programie Mistrz Klawiatury - dziennie przez ok. 0.5 godziny.
Wolałem się nauczyć niż później nosić garba. ;)

ps.
Mistrza można uruchomić pod WINE.
konju009
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 22:23
Lokalizacja: Gdynia (Polska)

Post autor: konju009 »

Kiedyś próbowałem się nauczyć bez patrzenia na klawiaturę ale to jest bardzo trudne. Uczyłem się właśnie w mistrz klawiatury ale mi nie wyszło czasem jak coś piszę to jakoś wychodzi ale największy problem jest z tym że często wciskam 2 klawisze. Mam zamiar kupić sobie klawiaturę typu "laptop" i wtedy będzie to wykonalne co Wy o tym myślicie łatwiej będzie pisać bez patrzenia na tego typu klawiaturze?? wg. mnie tak.

co do garbienia to ja nie mam z tym problemów bo kiedy piszę to jestem oparty .
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Samo przyszło, teraz mogę pisać bez problemu nie patrząc na klawisze i raczej nie popełniam błędów, a jak jakiś popełnię, to od razu go poprawiam.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

konju009 pisze:mam zamiar kupić sobie klawiaturę typu "laptop"
Sam mam tą klawiaturę i muszę przyznać, że jest świetna! Co prawda są małe klawisze (no bo to taka dla laptopa) ale mi bardzo wygodnie się pisze. I o dziwo tylko na tej mogę pisać nie patrząc na klawiaturę, na innych to pełno błędów robię. Szczerze polecam takie klawiatury :)
a jak jakiś popełnię, to od razu go poprawiam.
To jest właśnie dobre w tym wszystkim. Bo patrzysz na monitor jak zrobisz jakiś błąd to od razu widzisz go i możesz go poprawić.



Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ