Pierwsza dystrybucja - moja przygoda z Linuksem

Wszystko Off Topic
Awatar użytkownika
albert1818
Posty: 6
Rejestracja: 14 lutego 2011, 21:02

Post autor: albert1818 »

Pierwszy raz z Linuxem mialem do czynienia w liceum, na informatyce pracowalismy tylko na nim jednak nie pamietam dystrybucji. Zainstalowalem wtedy na komputerze stacjonarnym w domu Mandrive, a nieco później Susa, jednak szybko się zniechęciłem do obu systemów. Na studiach kolega namówił mnie, żebym zainstalował sobie na laptopie Ubuntu i od tego momentu zacząłem używać głównie Linuxa, Windows tylko z konieczności. Teraz ze względu na to, że Ubuntu zmieniło domyślne środowisko graficzne, ale też ze względu na moją chęć poznania czegoś nowego, zainstalowałem testowego Debiana, który chyba zagości na moim komputerze dłużej :)
sethiel
Junior Member
Posty: 762
Rejestracja: 28 stycznia 2008, 11:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sethiel »

Debian na praktykach studenckich, potem Aurox - który wieszał się częściej niż Windows95 - straszne, straszne, straszne. Potem Poldek, Red Hat - którego nijak pojąć się nie da bez 20 tysięcy złotych na szkolenia, i Debian z debian.linux.pl = :) .
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

&quot pisze: Red Hat - którego nijak pojąć się nie da bez 20 tysięcy złotych na szkolenia,
Jak się chce to i bez pieniędzy się pojmie.
Awatar użytkownika
Redhead
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:37

Post autor: Redhead »

sethiel pisze:Red Hat - którego nijak pojąć się nie da bez 20 tysięcy złotych na szkolenia
No większych głupot, to już dawno nie czytałem.
Jakbyś poznał RH, to byś zobaczył, że jest miejscami bardziej logiczny niż Debian.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Istnieje centos za darmo (darmowy redhat) i dokumentacja redhata za darmo. Jeśli są chęci, czas i zapał to się da WSZYSTKO za darmo.
jerryS
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 07 maja 2007, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jerryS »

Pierwszym działającym Linuksem na moim komputerze był Debian 3.0 "Woody" z płytki Linux+ (wcześniej były próby z "Potato" i Red Hatem), aż strach pomyśleć kiedy to było ;) . Potem kupa różnych dystrybucji, a teraz (3-4 lata) stanęło na Archu. Na drugiej partycji przewijają się takie tam różne, najczęściej debianopochodne.
master86
Posty: 9
Rejestracja: 28 stycznia 2012, 13:24

Post autor: master86 »

Ja zacząłem swoją przygodę kilka lat temu od Madrake (lub Mandrivy - nie pamiętam jak się to wtedy nazywało) 10. Następnie próbowałem z SUSE, z którego po czasie zrezygnowałem na rzecz Ubuntu (chyba wersji 9.04). No i przez długi czas pracowałem na Ubuntu. Wraz z udziwnieniami i nowościami na Ubuntu - które zaczęło "dawać" co raz mniej możliwości poprzez coraz większą automatyzację (uzupełniając to "cudownym" Unity) - zacząłem szukać innych dystrybucji. Wypróbowałem Linuksa Minta (całkiem przyjemny), PClinuxOS (dobry dla leniuchów) no i w końcu przyszedł czas na Debiana. Już wcześniej chciałem go zainstalować, ale niemiłosiernie męczyłem się z wi-fi i kartą graficzną ATI. Teraz nie miałem tych nieprzyjemności - jakimś cudem wszystko zaskoczyło za pierwszym razem.

No i oto jestem na tym forum :D
Psychol324
Posty: 26
Rejestracja: 01 września 2011, 18:47

Post autor: Psychol324 »

Praktycznie linux to był mój pierwszy system na moim pierwszym komputerze ale tylko przez jeden dzień bo z jakichś powodów się posypał, możliwe, że z bootowaniem coś było nie tak i tylko logo pingwina się pokazywało i system nie wstawał, potem miałem przez długi czas windowsa95.
Bonitka
Posty: 8
Rejestracja: 18 października 2012, 21:42

Post autor: Bonitka »

Moja pierwsza dystrybucja to Mandriva - nie pamiętam jaka nazwa. Niestety koszmarna instalacja modemu, która zwykle kończyła się fiaskiem, a potem sterowników do Radeona sprawiły, że się zniechęciłam :)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Mandriva powstała przez połączenie 2 dystrybucji.
mandrake + connectiva = mandriva
ODPOWIEDZ