Pierwsza dystrybucja - moja przygoda z Linuksem

Wszystko Off Topic
luket
Posty: 49
Rejestracja: 22 grudnia 2014, 20:14

Post autor: luket »

Zaczynałem od Ubuntu 8.10. Była to moja pierwsza styczność z Linuksem no i wtedy nie działała u mnie karta sieciowa do wifi tak więc szybko wróciłem na Windowsa.

Później:
- Fedora 11
- Ubuntu 9.04
- Ubuntu 9.10
- Ubuntu 10.04
- Ubuntu 10.10
- Fedora 15
- Debian 6
- Windows 7
- Ubuntu 12.04
- Ubuntu 14.04
- Windows 8 i później 8.1

Obecnie Debian 7.7 i Windows 7

W międzyczasie jeszcze próbowałem różnych odmian Mint-a, Slackware, Sabayon, PCLinusOX, Mandriva, Mageia, ElementaryOS, OpenSuse.
Nigdy nie korzystałem z Arch-a i Gentoo ponieważ nie chciało mi się tyle czasu poświęcać na siedzenie w terminalu. Co prawda Debian też tego wymaga jednak nie zmusza jak to jest w przypadku wyżej wymienionych dwóch dystrybucji :)

Chociaż używam Debiana no i Windows-a którego również lubię i uważam za dobry system to liczę na to że doczekam się wprowadzenia Ubuntu na szerszą skalę i docenienia tej dystrybucji ze względu na swoją prostotę i możliwość instalacji oraz użytkowania przez osoby całkowicie niezaznajomione z Linuksem.
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

Jaka jest różnica między Debianem a Ubuntu?
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

taka jaka między Mitsubishi a Hyundaiem;>...na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie ale pod maską jest zupełnie co innego..
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

iszo pisze:Jaka jest różnica między Debianem a Ubuntu?
Jeśli chcesz się nauczyć linuxa wybierasz Debiana, jeśli chcesz zostać całe życie na poziomie klikania wybierasz ubuntu...


i to jest linux i to jest linux. Z tym , że ubuntu bardziej jest niestabilne i nastawione na klikanie
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

Menel pisze:taka jaka między Mitsubishi a Hyundaiem;>...na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie ale pod maską jest zupełnie co innego..
Dobrze powiedziane =D ja mam i debiana i mitsubishi a ubuntu jest dla dziewczynek ;)
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

A jak zacząć przygodę z Linuksem ? Chciałem kiedyś się go nauczyć jednak z poradników z internetu nauczyłem się dawać prawa dostępu do katalogów, zakładać katalogi, pliki, kopiować i inne podstawy. Jednak taka nauka była na sucho nić praktycznego..
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

No to zainstaluj sobie jakiegoś linuxa i ćwicz na żywym organiźmie. Aby poznać linux trzeba nad nim spędzić mnóstwo godzin.Do tego czytać mnóstwo różnych poradników Taka wiedza przychodzi latami a i tak do końca nie poznasz linuxa w 100 % . Bo zawsze coś będzie o czym jeszcze nie wiesz.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

przede wszystkim jak już wspomniał Yampress trzeba używać i jeszcze raz używać linuksa, próbować go okiełznać na swoje możliwości oczywiście, dłubać, grzebać, psuć, naprawiać..;> innej drogi do poznania nie ma..
iszo
Posty: 34
Rejestracja: 14 lutego 2015, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iszo »

Będę próbować coś tak pomału dziubać. Yampress ciężko używać na żywym organizmie. Bym musiał się nauczyć jakiś tam podstaw i iść na staż do firmy gdzie bym trenował pod okiem pracowników. W domu mogę zainstalować Debiana i wpisywać komendy, Tworzyć foldery itp.
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Będę próbować coś tak pomału dziubać. Yampress ciężko używać na żywym organizmie
dlaczego ciężko ?

Zainstaluj sobie dystrybucje w maszynie wirtualnej np Virtualbox i działaj.
ODPOWIEDZ