debian.linux.pl vs. forum.dug.net.pl ?

Wszystko Off Topic
iwo
Posty: 9
Rejestracja: 04 listopada 2006, 23:29
Lokalizacja: Łódź

debian.linux.pl vs. forum.dug.net.pl ?

Post autor: iwo »

Witam.
Wybaczcie, jeśli zranię czyjeś uczucia poprzez rozbliźnianie dawnych ran czy czegokolwiek, ale trochę mnie dziwi to, że mamy dwa fora dotyczące jednej dystrybycji.
Tak wielkie forum jakim jest chociażby http://www.forum.ubuntu.pl potrafi się trzymać razem mimo że zdarza się że jest na nim w jednym momencie nie mal połowa osób jakie są w ogóle zarejestrowane tutaj.
Powiedzcie dlaczego nie razem? Po co utrzymywać/dbać o dwa serwery, mnożyć wątki itd?
Kasy na tym chyba nie zarabia nikt tutaj, zresztą to byłoby trochę nie w smak idei jaka linuxowi przyświeca.
Mnie osobiście wkurza fakt, że albo szukam na jednym forum, potem szukam na drugim, albo piszę zastanawiając się czy ktoś już tego problemu tutaj nie przemaglował. Pozdrawiam.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Połączenie obu for byłoby technicznie bardzo trudne (jeśli nie *praktycznie* niemożliwe), ale jeżeli wystartowałby taki projekt, to raczej nie miałbym nic przeciwko.
Awatar użytkownika
Matius
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2007, 17:01
Lokalizacja: z nieba :)

Post autor: Matius »

Zaznaczyłem "Tak" chociaż nie wiem dlaczego :evil: takie połączenie raczej nigdy nie nastąpi dug to jedna społeczność a debian.linux.pl to druga i nic tego nie zmieni już chyba kiedyś były takie propozycje i jakoś nie wypaliło wiem, że wcale nie tak dawno posty z linkami do duga były kasowane więc przyjaźń między tymi serwisami chyba nie jest ale za to dug ma FAQ którego nie da się przebić a debian.linux.pl ma świetne tematy z How-to jedni i drudzy się nawzajem uzupełniają chociaż chciałbym zobaczyć jakby wyglądało to wszytko po połączeniu oba serwisów tak z ciekawości :-D
Awatar użytkownika
qbsiu
Beginner
Posty: 491
Rejestracja: 19 marca 2007, 19:47
Lokalizacja: £DZ

Post autor: qbsiu »

Zagłosowałem na nie. Zgadzam się z przedmówcą:
Matius pisze:takie połączenie raczej nigdy nie nastąpi dug to jedna społeczność a debian.linux.pl to druga i nic tego nie zmieni
iwo pisze:Tak wielkie forum jakim jest chociażby http://www.forum.ubuntu.pl potrafi się trzymać razem mimo że zdarza się że jest na nim w jednym momencie nie mal połowa osób jakie są w ogóle zarejestrowane tutaj.
Weź :-) wejdź sobie na forum ubuntu w godzinach szczytu, no sorry, ale nie połazisz sobie tak serwer jest obciążony, na dodatek to oprogramowanie. PunBB było by o wiele lżejsze i skromniejsze. Taka jest moja opinia! 8-)
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Matius pisze:wiem, że wcale nie tak dawno posty z linkami do duga były kasowane
A konkretniej?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Matius pisze:wiem, że wcale nie tak dawno posty z linkami do duga były kasowane więc przyjaźń między tymi serwisami chyba nie jest
a w jakim celu miało by byc tak robione? masz jakieś dowody na to?
ja tam linkuje do ich FAQ i ich forum jak potrzeba, jak komus to pomoże na tym to wszystko polega
sam jestem zarejestrowanym na tym forum bo wiedzę trzeba zdobywać z róznych źródeł i non stop się dokształcać.
iwo
Posty: 9
Rejestracja: 04 listopada 2006, 23:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: iwo »

Matius pisze: takie połączenie raczej nigdy nie nastąpi dug to jedna społeczność a debian.linux.pl to druga i nic tego nie zmieni już chyba kiedyś były takie propozycje i jakoś nie wypaliło wiem, że wcale nie tak dawno posty z linkami do duga były kasowane więc przyjaźń między tymi serwisami chyba nie jest ale za to dug ma FAQ którego nie da się przebić a debian.linux.pl ma świetne tematy z How-to jedni i drudzy się nawzajem uzupełniają chociaż chciałbym zobaczyć jakby wyglądało to wszytko po połączeniu oba serwisów tak z ciekawości :-D
To fajnie, a czym się różni społeczność użytkowników Debiana od społeczności użytkowników Debiana, bo chyba pominąłem ten fragment... ????
Zabawne bo sam pokazałeś różne plusy jednej i drugiej strony, jako światełko pomocne przy dyskusji na tak.
Zaskoczyłeś mnie z tym kasowaniem... nie wiem co nawet o tym myśleć, a na pewno nic pozytywnego.
Wiadomo, że technicznie niemożliwe, a przynajmniej idealnie, ale sporo wątków z tych ponad 100.000 można by wymieszać, albo sukcesywnie doklejać posty z jednego forum do drugiego, przy okazji czyszcząc te już zupełnie nieaktualne. Tu akurat widzę inną właściwość... dug ma 2x więcej postów. No ale tu już mówię o szczegółach do omówienia przez administratorów jeśliby doszli do kompromisu, a na razie rozmawiamy o samej idei i niej się trzymajmy.
Awatar użytkownika
Matius
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2007, 17:01
Lokalizacja: z nieba :)

Post autor: Matius »

Rad pisze:A konkretniej?
A nie będę się rozpisywał też mi raz kilka postów z takim linkiem wsiało a słyszałem, że nawet konta ginęły ale to było dawno i nie ma co rozpamiętywać. Lepiej obgadać z dwiema stronami czy takie coś by wypaliło :) Bo wcale nie taki głupi pomysł a z sprawami technicznymi raczej problemów by nie było bo dug tez na przemo jechał teraz normalnie przesiadł się na punBB i działa nadal więc da się zrobić żeby to posklejać do kupy :)
iwo pisze:To fajnie, a czym się różni społeczność użytkowników Debiana od społeczności użytkowników Debiana, bo chyba pominąłem ten fragment... ????
To, że dug jest starszy i jak sama nazwa wzkazuje to "Debian Users Gang" czyli grupa użytkowników która chce mieć swój świat i tam sobie żyć i robić co im się chce.
iwo pisze:Zabawne bo sam pokazałeś różne plusy jednej i drugiej strony, jako światełko pomocne przy dyskusji na tak.
No dałem odpowiedź na tak to chyba musiałem coś napisać żeby to potwierdzić niejako :)
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Wg mnie na DUG-u panuje swobodniejsza atmosfera. Jest więcej luźnych dyskusji, a nawet w wątkach ściśle dotyczących jakiegoś technicznego problemu pojawiają się żartobliwe uwagi, wtrącenia itp. Tutaj można dostać za to ostrzeżenie i usunięcie postu za wypowiedź nie na temat lub nic nie wnoszącą. Atmosfera jest tu przez to bardziej sztywna.

Jako przykład mogę podać wątek założony przez iwo dot. Gnome i KDE. ( http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=10161 ). Jak tylko na DUG-u pojawiło się kilka wypowiedzi niekoniecznie związanych z tematem iwo od razu zwrócił wszystkim uwagę. To rozsierdziło Rycha (i słusznie wg mnie) i temat usunął. Pokazuje to zupełnie inne podejście administratorów DUG-a do takiego miejsca jak forum internetowe. Osobiście wolę podejście DUG-a - forum jako miejsce do porozmawiania o wszystkim i jak to w dyskusji bywa, często od jednego tematu przechodzi się płynnie do drugiego, dyskusja rozszerza się na nowe wątki, mówiąc o jednym ktoś chce wspomnieć o czymś innym, jak ktoś wtrąci coś głupiego to też nic złego się nie dzieje.
Tutaj trzeba za to siedzieć bardziej w gorsecie.

Inny przykład: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=5935
Przychodzi nowa osoba, która chce sobie zainstalować Debiana i pyta się uprzejmie czy będzie problem z modemem do Neostrady. Jaka jest odpowiedź?
Zj...ka za założenie tematu, który już był. I localh0st nie pomyślał, że ta osoba już tu może nie wrócić. Oczywiście regulamin jest najważniejszy, a to że odstraszona została osoba to już nie jest istotne.

Panowie admini - pomyślcie czasami o czymś innym niż regulamin. Czy nie można być bardziej kulturalnym i zwrócić uprzejmie uwagę zamiast pozwalać na ataki personalne??? W tym wątku post localh0sta powinien być wg mnie usunięty, a nie cały wątek bez wyjaśnienia sytuacji.

Czy teraz dostrzegacie różnicę między DUG-iem i debian.linux.pl?


Pozdrawiam
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

davidoski pisze:Zj...ka za założenie tematu, który już był. I localh0st nie pomyślał, że ta osoba już tu może nie wrócić.
No bez przesady! Założył dwa tematy, pewnie też skopiował ich treść w obydwu. W jednym otrzymał wszystkie możliwe odpowiedzi, podałem link, bo pewnie nie chciało mu się szukać, tego drugiego też by się nie chciało. Chciałbyś mieć w odpowiedziach, całą stronę w takich samych tematach o instalacji neostrady? Było maglowane tysiące razy, po co po raz kolejny?

Poza tym, nie ja jestem moderatorem i mnie się nie powinien bać. Ja mu nic nie zrobiłem i nic nie zrobię. Jestem wyczulony na takie tematy, bo już na dwóch poprzednich forach, zaczęło tak się dziać, że dublowali tematy, w końcu to była katastrofa. Forum upadło, teraz jest tam dzieciarnia bez poziomu. Bałagan kompletny, a ja staram się jak mogę w miarę możliwości, żeby na innych forach na których przebywam nie dopuścić do takiego stanu. i proszę, nie zrozumieć mnie źle.
Zablokowany