debian.linux.pl vs. forum.dug.net.pl ?

Wszystko Off Topic
agaykhan
Posty: 69
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 17:14

Post autor: agaykhan »

Kiedy to było? Na samym początku istnienia forum. Po banie tu nie zagladałem. Moze się tu zmieniło.
++++++++
Kończę ten temat, bo iwo osiągnie to czego chciał: wybuchnie wojna między dugiem a debian.linux.
++++
Głosowałem na nie, bo nie uważam, iż musi być jedno forum.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Powtórzę może tutaj słowa BiExi z forum.dug.net.pl.
NIE PROWADZIMY WOJNY MIEDZY ZADNYMI FORAMI
I na tym wypada temat zakończyć, połączenie for jest niemożliwe, proszę zamieszczać tutaj propozycje współpracy, a nie zwalczania się. Dziękuję :) .
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

No, zarejestrowałem się u Was :) - tak jak Biexi jestem jednym z załozycieli DUG'a. Jak się domyślacie połączenie forów nie jest potzrebne ani możliwe z kilku powodów:
- nie da rady skorelować baz danych
- nie wszyscy użytkownicy by sobie tego życzyli
- przepadły by rangi i liczba postów
Zresztą jest kilka forów czysto debianowych i każde ma swoich użytkowników.
Teraz odniosę się do kilku kontrowersyjnych spraw.
Kasowanie linków do DUG'a i banowanie użytkowników na Tym forum - nie wiem, ale jeśli, to na początku Waszego istnienia. Kilku użytkowników skarżyło się mnie jako admina duga na takie praktyki. Ale było to dawno i zostało zapomniane :)
I to by było tyle konfliktów - czyli nic :)
Całą tę dyskusję wywołał iwo. Bardzo przykro mi to stwierdzić, ale na DUG'u co post założony przez niego to konflikt. Nie pomógł nawet link do wikipedii o tym czym jest troll :mrgreen: i to że spełnia absolutnie wszystkie przesłanki. Jeden wątek musiałem zablokować ponieważ rozkręcał się w kierunku agresji.
Dla niego nie liczy się jakość forum, tylko ilość użytkowników, ilość wątków i postów - założenie z góry błędne. Przykładem jest forum http://www.linuksowo.pl gdzie również mam przyjemność być moderatorem działu Debiana. Forum powstało jako kontynuacja po upadającym forum http://www.linux.com.pl/forum - gdzie administracja serwera (podkreślam serwera) miała daleko gdzieś problemy adminów, mooderatorów i użytkowników, problemy awarii serwera i zniszczonej bazy danych, gdzie przepadła wiedza 5 lat pracy ludzi zaangażowanych w rozwój linuxa.
Konkluzja:
DUG powstał dlatego, aby ratować i propagować wiedzę o linuxie, a Debianie w szczególności. Mogę powiedzieć że jest to moje dziecko, ponieważ stoi na moim serwerze, było moim pomysłem, a Biexi tak pomogła przy starcie, że można ją uważać za matkę tego forum :) Właściwie można powiedzieć że jesteśmy małym portalem:
Strona główna
FAQ
forum
Artykuły
Własne FTP
Baza PDF'ów
Własna poczta
W sumie nie musiałem się tu rejestrować, ale:
chciałem odpowiedzieć w tym kontrowersyjnym wątku
czasami będę zaglądał - może komuś pomogę :)
I zawsze będę popierał współpracę, a nie wojnę, dzięki czemu wyjdzie to na dobre tylko młodym adeptom linuxa.
Natomiast jątrzenie mnie wnerwia, i nie pozwolę aby ktoś, kto dopiero się zarejestrował dyktował mi jak ma działać forum.
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie - i zapraszam do korzystania z DUG'a.


Bodzio - admin.dug.net.pl
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Moim zdaniem można by było by dokonać fuzji obu forów co byłoby z korzyścią dla wszystkich. Na obu forach są bardzo fajni userzy i na obu uzyskałem wiele rzetelnej pomocy no i wreszcie pomoc byłaby dostępna w jednym miejscu bez podziałów i konkurencji ... i nastanie pokój na wsze czasy :mrgreen:
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

Sonda sondą, ale decyzja o takiej fuzji zależy przede wszystkim od administratorów.
Poza tym - czy jest źle? To, że fora są o podobnej tematyce nie znaczy, że trzeba je połączyć.
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

Nie. Jeśli obydwa fora się połączą, nastanie bałagan. A i w razie czego jeśli jedno z for upadnie (np. od strony serwera) to zawsze dla użytkowników, pomoc może znaleźć się w tematach i postach na drugim forum.
Awatar użytkownika
ShinnRa
Beginner
Posty: 457
Rejestracja: 05 marca 2007, 23:05
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ShinnRa »

ludzie czym wy się przejmujecie o.O
Wpadł jeden "klient" narobił dymu bo jemu się nie podoba, że jest kilka for o debianie i on chce by było jedno. Admini dwóch z nich sie wypowiedzieli na temat owej fuzji i uważają, że jest to technicznie niemożliwe. I koniec.
Ja osobiście nie widzę sensu ciągnięcia tego tematu. Bo to jest tak samo jakby uderzyć do linuxquestions i nalegać by połączyli się z dug'iem czy debian.linux.

Moim zdaniem pomysł porąbany, a jak koledze iwo się to nie podoba to niech nie korzysta z tych for nikt mu nie każe tego robić. A jeśli ma zamiar dalej uczestniczyć w ich życiu to niech się przynajmniej odpowiednio zachowuje.
Ok, swoja opinię można wyrazić i jej bronić ale nie można narzucać na siłę własnego "widzi mi się" innym (bo inaczej tego nie mogę nazwać). Jeśli dojdzie do połączenia to może sie okazać, że stracimy źródła rzetelnej informacji o debianie.

Ja jestem przeciwko połączeniu. (chyba, że zostaną podane konkretne powody)

Pozdrawiam...
Arnvald
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2007, 11:36

Post autor: Arnvald »

Widziałem za dużo fuzji, które nie zniosły próby czasu, za dużo takich, które nawet nie dotarł← do końca tej fuzji. Dlatego uważam, że jeżeli są dwa duże fora, to niech tak pozostanie. Duże forum może 'wchłonąć' małe, ale jeśli dwaj giganci się łączą to jest wiele problemów. Niech będzie jak jest :)
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Myślę że temat się wyczerpał. Zamykam.
Zablokowany